ye-logo.v1.2

«Нескінченні потоки» інвестицій, іноземці та казуси

Економіка 2515

Усе це, і не тільки, мало місце на міжнародній науково-практичної конференції «Інноваційні форми міжнародного регіонального співробітництва», яка пройшла минулого тижня у Хмельницькому

До нас з’їхалися почесні представники п’яти країн: Румунії, Хорватії, Польщі, Росії та Білорусії. Для Хмельниччини це перший захід такого рівня, до того ж не лише «візит ввічливості» іноземних гостей на Поділля, але й практична користь для підприємств міста та області. Принаймні на це сподівається приймаюча сторона, яка намагалася справити найкраще враження на гостей.
Говорили-балакали…
Офіційною мовою конференції для зручності обрали російську. Головуючий на конференції губернатор Василь Ядуха разом із головою облради Миколою Дерикотом з усіх сил намагалися тримати марку і зачитувати офіційною мовою вступне слово, хоча час від часу таки переходили на рідну, українську. Уважні перекладачі одразу ж бралися передавати моменти «національного пориву» господарів. В результаті, сторони висловили свої пропозиції щодо співпраці регіонів і прийняли спільні рекомендації. Якщо усі сторони дотримаються рекомендації, то іноземні гості після приїзду на батьківщину популяризуватимуть Хмельниччину на теренах своїх країн. У свою чергу, хмельницька влада бере на себе зобов’язання створити умови для співпраці: керівники хмельницьких вузів мають передбачити у навчальній програмі курс про інновації, а представники бізнесу – відшуковувати виходи на нові ринки, оптимізувати співвідношення «якість-ціна». Рекомендації також зобов’язують місцеву владу передбачити в місцевих бюджетах кошти для підтримки розвитку інфраструктури інновації, а також сприяти розвитку кластерів (Кластер – група розташованих на території поселення або поблизу його взаємозалежних підприємств та організацій, які взаємодоповнюють і посилюють конкурентні переваги один одного).
Сіли і… домовилися
На прес-конференції усі учасники заходу поділилися враженнями від роботи та повідомили про практичну користь для своїх підприємств. Представник Хорватії Томислав Толушич, жупан (губернатор – авт.) Віровітічко-Подравської жупанії, зазначив, що їх цікавить сільське господарство та деревообробна галузь і вони готові розвивати свої підприємства у цьому напрямку. Польща натякнула, що умови співпраці між дворема регіонами підписані давно, але практичні контакти представники обох сторін налагодили лише на поточній конференції. Про це повідомив радник регіонального управління Куявсько-Поморського воєводства Республіки Польща Юзеф Рогаски. Разом із тим, дав зрозуміти, що відсутність співпраці на офіційному рівні не заважає уже протягом кількох років мати її між окремими підприємствами. Представники Мінської та Московської областей запевнили, що товарообіг між їхніми державами та Україною, і Хмельниччиною зокрема, зростає, і з кожним разом набирає обертів. Не по-політичному чесними був представник Румунії Алдо Пелегріні. Він повідомив, що до того, як приїхати до України, знав про неї три речі: тут заборонили паління у громадських місцях, ув’язнили представника опозиції Юлію Тимошенко і те, що це країна, у котрої найбільше митних зборів. «Жодна із цих речей не сприяє позитивному іміджу країни», – зазначив Алдо Пелегріні. Щоправда, згодом делікатно зауважив, що пожартував і додав, що в Україні їх цікавить деревообробна галузь та виробництво меблів. Але, як кажуть «ложечку знайшли, а осад залишився». Василь Ядуха одразу ж взявся «відмазувати» рейтинг країни і заявив, що з прийняттям нового Митного кодексу «зарубіжні інвестори потечуть до України нескінченним потоком». Очікувані «потоки» долучаться до вже існуючих 19 міжнародних міжрегіональних угод про співпрацю Хмельниччини з регіонами Російської Федерації, Білорусії, Литви, Польщі, Румунії, Грузії, Китаю та Хорватії. «На 30 % зросло наше торгівельне співробітництво із урядом Московської області, – зазначив Василь Ядуха. – Ми бачимо можливість залучення бізнесу Московської області до вирішення транспортних питань, які є на території Хмельницької області, зокрема, ми внесли пропозицію по залученню коштів для відродження роботи Хмельницького аеропорту. Ми відпрацювали програму реалізації угоди, і там відображені всі підприємства Хмельниччини, які реалізують продукцію в Московську область». Загалом сторони домовилися знайти практичне втілення усіх домовленостей та розширювати торговельне, економічне співробітництво згідно підписаних угод.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую