ye-logo.v1.2

Недобросовісні торговці алкоголем та тютюном проштрафилися на майже півтора мільйони гривень

Економіка 2465

Окрім перевірок, продавцям алкоголю і тютюну обіцяють поступове підвищення фіксованої частини акцизу. Так не лише наповнюватимуть бюджет, а й боротимуться зі шкідливими звичками населення.

За дев'ять місяців поточного року продавці алкогольних напоїв та тютюнових виробів Поділля спрямували до місцевих бюджетів Хмельниччини понад 11 з половиною мільйонів гривень від плати за ліцензії на право торгівлі алкоголем й тютюном. Понад план казна отримала 1 мільйон й 300 тисяч гривень.

Загалом в області представники бізнес-спільноти краю отримали майже 6000 ліцензій, що дозволяють продаж підакцизних товарів, відповідно сертифіковано близько 4000 торгівельних місць.

„Та, на жаль, ще й досі не всі підприємці дотримуються цивілізованих правил гри на ринку торгівлі цією високоліквідною продукцією. Про це яскраво свідчать результати контрольно-перевірочної роботи. Наразі за результатами 133-ох перевірок податківці виявили понад 180 порушень у сфері реалізації горілчаної продукції й сигарет. Як наслідок, порушники сплатять до бюджету майже півтора мільйони гривень штрафів”, – зазначає начальник регіонального управління контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Департаменту САТ ДПС України у Хмельницькій області Михайло Тіванов.

Найбільш поширеними порушеннями виявились випадки продажу алкоголю й тютюну підліткам, недодержання державної цінової політики на ринку реалізації підакцизних товарів, безліцензійна торгівля та використання підроблених акцизних марок або ж взагалі їх відсутність.

На думку голови ДПС у Хмельницькій області Ігоря Сінгаєвського, така ситуація звичайно не може не викликати занепокоєння, адже кількість порушень більша за число перевірок. То ж з метою детінізації ринку торгівлі підакцизними товарами за ініціативами Міністерства фінансів та Державної податкової служби України у Верховній раді зареєстровані законопроекти із поправками до Податкового кодексу. За ними запроваджується авансова сплата акцизу. Запропонована система не нова для ринку, підприємства горілчаної галузі вже оплачують акцизний податок під час одержання спирту, тобто до продажу напоїв. У тютюновій галузі податок сплачується вже за фактом реалізації. В результаті у цій сфері допускаються зловживання зі „списанням” акцизних марок.

Введення ж солідарної відповідальності за виробництво і збут тютюнового фальсифікату дозволить захистити легального виробника від контрабанди та контрафакту. Для кожної проміжної ланки у поставці сурогату штраф складатиме 200 відсотків від вартості товару, але не менше 20 мінімальних зарплат.

Запропоноване поступове підвищення фіксованої частини акцизу, яке буде проходити впродовж трьох років, крім збільшення надходжень до державної скарбниці, сприятиме й вирішенню соціальних проблем, адже збільшення ціни на сигарети покликане зменшити кількість курців серед дітей та молоді. Проте, навіть після підвищення акцизів вартість тютюнових виробів залишатиметься однією з найнижчих у Європі.

„Таким чином, законопроект допоможе не тільки наповнити бюджет, але також продовжить тенденцію зниження куріння в Україні. Це відповідає вимогам

Всесвітньої організації охорони здоров'я, перед якою Україна має певні зобов'язання”, – резюмує Ігор Сінгаєвський.

ДПС у Хмельницькій області 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую