ye-logo.v1.2
12 Липня, 2020

Консул Польщі у Хмельницькому: Хочемо, щоб в Україні знали - на Заході у них добрі сусіди

Історія 3607
Книгу презентував представник польського Інституту Національної Пам'яті Яцек Павлович
Книгу презентував представник польського Інституту Національної Пам'яті Яцек Павлович. Фото: Сергія Толстіхіна

12 березня у Клубі польської інтелігенції «Сервус» у Хмельницькому презентували книгу «Польща. Нарис історії».

У контексті українсько-польських відносин це непересічна подія. «Польща. Нарис історії» - найбільше, найглибше і найсучасніше опрацювання з історії Польщі, видане українською мовою. На представлення книги до Хмельницького завітали представник польського Інституту Національної Пам'яті Яцек Павлович та консул Генерального консульства Польщі у Вінниці – Войцех Мрозовський.
У вітальному слові пан консул зазначив, що наші країни мають спільну історію, а тому її варто вивчати, аналізувати помилки і не повторювати їх у майбутньому.
«В українців і поляків спільна європейська історія. У наших народів і держав були помилки і ми мусимо то вивчити, щоб не допустити їх в нашому подальшому житті. Ця книга видавалася торік, коли в українців були надто важкі часи у стосунках зі східними сусідами. Ми ж хочемо, щоб в Україні всі знали - на Заході у них добрі сусіди», – сказав консул Генерального консульства Польщі в Вінниці - Войцех Мрозовський.

На презентацію книги прийшли близько двохсот людей. Серед присутніх – місцеві історики, дослідники, студенти, представники місцевих полонійних організацій.

За словами засновників клубу, «Сервус» Романа Гурницького, Олександра Буднецького та Сергія Толстіхіна, презентації цікаві зустрічі та тематичні вечори – це лише маленька частка діяльності клубу. Клуб буде продовжувати щомісячний перегляд польських фільмів на актуальні теми з подальшої дискусією, найближчий перегляд відбудеться 2 квітня, всі бажаючі зможуть переглянути фільм «Катинь». А наприкінці квітня відбудеться триденний захід, присвячений річниці українсько-польського війсково політичного союзу Петлюри-Пілудського, під час якого відбудеться круглий стіл, перегляд в кінотеатрі Шевченко фільму «Варшавська битва» і патріотичний забіг на 1920 метрів з відкриттям пам’ятної таблиці на приміщенні школи №1 у Хмельницькому. 


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую