ye-logo.v1.2
16 Вересня, 2019

Унікальне Євангеліє із зображенням воскреслого Христа експонують в Кам’янці-Подільському

Ірина ОЛІЙНИК Історія 959
Євангеліє свого часу передали музею з Чемеровеччини
Євангеліє свого часу передали музею з Чемеровеччини. Фото: Кам'янець-Подільский державний історичний музей-заповідник

Давню книгу можна буде побачити впродовж квітня в одній з виставкових зал Галереї мистецтв Кам'янець-Подільского державного історичного музею-заповідника.

 «Це Євангеліє православне, щедро декороване бароковими елементами, видрукуване на церковнослов’янській мові наприкінці XVIII століття, - розповідає сайту «Є» Віра Цішковська, екскурсовод-лектор художнього відділу Кам'янець-Подільского державного історичного музею-заповідника. - Книга в металевому окладі. На передній сторінці по центру зображено воскреслого Ісуса Христа. По кутах видно чотири євангелісти – Марка, Матвія, Луку та Іоанна. На зворотньому боці окладу зображено Благовіщення – мить, коли архангел Гавриїл сповістив Марію про зачаття сина Божого. Над ними святий дух у вигляді голуба. У верхній частині корінця книги бачимо «Всевидюче око».

За словами музейників це унікальне Євангеліє 33 роки тому передав закладу С. Гуменюк, староста церкви із села Кутківці, що на Чемеровеччині. Розмір книги – 27х41 сантиметрів. Давню книгу музейники виставили на огляд у рамках проекту "Історія унікального експонату".

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую