ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Сенсаційна знахідка: археологи на території фортеці в Кам’янці-Подільському віднайшли поховання часів Київської Русі

Історія 6744
У похованні знайшли скроневі підвіски
У похованні знайшли скроневі підвіски . Фото: з фейсбуку Ігоря Старенького

Воно на 300 років старше найдавнішої відомої частини фортеці.

На третій день розкопок на території Старого замку, які розпочалися 29 травня та мають на меті дослідити місце розташування церкви Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ століття та костелу святого Станіслава кінця ХVІ- початку ХІХ століття, археологи натрапили на древнє поховання прямісінько посеред замкового двору. В межах фундаментів вони виявили залишки жіночого поховання, яке попередньо відносять до кінця ХІІ – першої половини ХІІІ століття.

Олександр Заремба, директор Кам’янець-Подільського державного історико-культурного заповідника припускає, що це поховання років на 300 старше найдавнішої відомої частини фортеці: «Поряд є вже друге поховання… Це вже майже точно цвинтар. Тобто, там точно було городище, церква і при ній цвинтар…»

Науковий співробітник історичного музею-заповідника Ігор Старенький каже, що про вік поховання, яке попередньо відносять до кінця ХІІ – І половини ХІІІ століття, свідчать датуючі матеріали, а саме скроневі кільця і кераміка, знайдена під час розкопок.

Скроневі кільця періоду Київської Русі. Фото: з Фейсбуку Ігоря Старенького

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую