ye-logo.v1.2

В Кам’янці-Подільському археологи, ймовірно, відкопали склеп Потоцьких

Історія 14076
Цьогорічний археологічний сезон дивує знахідками
Цьогорічний археологічний сезон дивує знахідками. Фото: зі сторінки у фейсбуку Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника

Таке припущення роблять на основі нових знахідок.

Минув тиждень розкопок на території Старого замку в Кам’янці-Подільському, а вже є багато цікавих знахідок. Так на третій день розкопок археологи віднайшли тут поховання часів Київської Русі, а вже за кілька днів по тому – нові вражаючі артефакти.

Так, під фундаментами костелу святого Станіслава на даний час знайдено цвинтар, що був при церкві Покрови Богородиці. Наразі розкрито 5 поховань, одне з яких парне, а одне дитяче. В парному похованні знайдено 2 пряжки, 3 металевих кільця та ніж.

Також розкрито частину стін костелу святого Станіслава, в межах якого знайдено залишки будівлі розміром 5,8 на 3,4 метра з майже метровою товщиною стін. Археологи припускають, що це склепик в якому був похований один з магнатів Потоцьких. Хоч остаточні висновки робити ще рано і роботи тривають, ці знахідки – цінні дня вивчення історії міста, вважають історики.

Скажімо, датування знахідок періоду Київської Русі викликає деякі суперечки в тих, хто стежить за перебігом розкопок, мовляв, чи існував Кам’янець-Подільський у ХІІ-ХІІІ столітті. Та Ігор Старенький, науковий співробітник історичного музею-заповідника каже, що це лише з документальними згадками непросто. «А так насправді Кам'янець тоді вже існував, при чому як розвинене місто з укріпленнями, храмами. Це з точки зору археології. Ну а от з документальними згадками таки непросто, якщо візьмемо Галицько-Волинський літопис», - додає історик.

Саме тому археологи сподіваються, що нові знахідки привідкриють і нові сторінки, що стосуються раннього існування міста над Смотричем.

Фото: facebook.com/KPDIMZ

facebook.com/KPDIMZ

facebook.com/KPDIMZ

facebook.com/KPDIMZ

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую