ye-logo.v1.2

Шукають унікальне: до Меджибожа на розкопки приїхали волонтери-іноземці

Історія 3557
Серед волонтерів є студенти різних напрямків – фізики, хіміки, технологи, економісти, медики
Серед волонтерів є студенти різних напрямків – фізики, хіміки, технологи, економісти, медики. Фото: Історико-культурний заповідник "Меджибіж"

Щороку бажаючих попрактикуватися в археології приїжджає все більше.

У Меджибожі два тижні поспіль на розкопках працюють іноземці – волонтери з міжнародної організації SCI. Приїхали, кажуть, щоб більше дізнатися про українську культуру.

Міжнаціональні молодіжні волонтерські загони працюють в Меджибожі в напрямку археології вже третій рік поспіль. Переважно, це студенти, з Франції, Англії, Чехії, Венгрії, Туреччини, Італії, Іспанії, Аргентини, Мексики, Італії . З кожним роком, зізнаються в історико-культурному заповіднику, бажаючих попрактикуватися в археології приїжджає все більше. Цього року на розкопках, разом з керівниками групи, працює 10 волонтерів.

Віктор Вєтров, завідувач сектору археології Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж», розповідає, що волонтери працюють за програмою «Середньовічний бастіон». Після навчального інструктажу вони беруться за дослідження історичних цікавинок. Цього річ працюють на різноманітних об’єктах пам’яток раннього палеоліту, на археологічних розвідках безпосередньо біля фортеці, де проводиться шурфування південного оборонного муру, та всередині фортеці на розчищенні західних приміщень палацу XVI-XIX сторіччя.

Волонтери допомагали розчищати західні приміщеня палацу XVI - XIX сторіччя.

Після навчального інструктажу стеденти беруться за дослідження історичних цікавинок.

«Вони не фахівці з археології чи історії, - каже Віктор Сергійович. – Серед них є студенти різних напрямків – фізики, хіміки, технологи, економісти, медики… У нас був лише один хлопець з Англії, який потім, після того, як попрацював на наших розкопках, вступив до археологічної школи. Але насправді усім дуже цікаво. Пам’ятки та історичні матеріали, з якими доводиться працювати на розкопках, часом унікальні. Наприклад, волонтери знайшли декілька монет XVII сторіччя, цікаву кераміку, датовану століттям XVI сторіччям, брали участь в попередній реставрації рідкісної знахідки - кахлі,  ймовірно, XVII століття, на якій зображений з герб короля Стефана Баторія».

Рідкісна знахідка - кахля, ймовірно, XVII століття, на якій зображений з герб короля Стефана Баторія.

Уже завтра волонтери-іноземці від’їзджають з Меджибожа та відвідають з екскурсіями місто Хмельницький.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую