ye-logo.v1.2

Синьо-жовтий стяг, який був піднятий над Хмельницьким, зберігається в міськраді

Історія 2789

Його зберігав колишній міліціонер Анатолій Савченко.

«Історія з цим українським прапором, який замайорів над Хмельницьким, є досить цікава, - розповідає співзасновник Хмельницької крайової організації НРУ Віктор Кліщ. – В далекі 91-ші роки, ми з рухівцями вирішили підняти наш стяг у сквері Тараса Шевченка (у той період парк імені Коцюбинського). Привезли високу металеву палю, освятили та підняли його у височінь. Це було 9 березня 1991 року. Однак, майорів він там недовго. Вже наступного дня паля була зігнута, а прапор пошматований. Але нас це не зупинило – палю знову встановили і вимастили солідолом, щоб ніхто не міг на неї залізти. Однак вночі, за наказом міліцейського керівництва, підігнали вишку та зняли прапор. Молодий міліціонер, який це зробив, приніс стяг старшому колезі Анатолію Савченку, який зберігав прапор довгі роки».

Український стяг, який зберіг колишній працівник міліції, а нині завідувач відділу роботи із зверненнями громадян міської ради Анатолій Савченко, був ідентифікований 23 серпня 2017 року й урочисто переданий на зберігання міській владі.

Всі, хто був пречетний до встановлення цього синьо-жовтого прапора у Хмельницькому, прийшли на відкриття експозиції та розповіли про особливу історію ураїнського стягу.

«Зірваний стяг я забрав додому. Через місяць повісив його на балконі і висів він там близько року. Коли вже український прапор став державним і з’явилися яскравіші барви, я придбав новий, а старий дружина випрала, попрасувала та склала в шафу. Рік тому, під час святкування Дня Державного прапора, побачив, що рухівці прийшли з подібним стягом, який зберігався у мене в шафі. Тоді я і розповів їм свою історію. Відтепер, цей стяг не просто шматок тканини, а певна реліквія, яка зазнала переслідувань». 

Анатолій Савченко та Віктор Кліщ біля експозиції у Хмельницькій міськії раді.

Нещодавно в стінах міської ради виділили місце для встановлення стягу з особливою історією. Тепер він розміщений під склом в центральній частині вітражу. Незабаром біля нього буде встановлений матричний код (QR-код), відсканувавши який, кожен зможе прочитати незвичну історію українського прапору з хіпі-ендом.

 

Коментарі:

Валентина Туманова 14.08.2019 19:49

/..“Не так страшні московські воші, як українські гниди...” С. Петлюра. ? В сьогоденні місцеві політичні шахраї ваяють, фальшують історію боротьби за незалежність на Хмельниччині, в якій непотріб, боягузливі барцуни-нікчеми героїзують себе та своїх хозяїв... вигадують різноманітні звитяги....Фальшується історя руху ....Хотілося би почути про кураторів фейкових героїв! Гидко та бридко ?Ганьба?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую