ye-logo.v1.2

Понад сотню підшивок газет минулого століття передали одній з хмельницьких бібліотек

Історія 1972
Науковців і краєзнавців насамперед зацікавлять періодичні видання півстолітньої давнини таких адміністративних одиниць, яких нині не існує
Науковців і краєзнавців насамперед зацікавлять періодичні видання півстолітньої давнини таких адміністративних одиниць, яких нині не існує. Фото: report.if.ua

Серед подарунків також видання української діаспори.

Понад 100 підшивок районних газет Хмельницької області 1950-60-х років та наукові видання української діаспори передав Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” до Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Як зазначено на сайті заповідника, науковців і краєзнавців насамперед зацікавлять періодичні видання півстолітньої давнини – районні газети, у тому числі таких адміністративних одиниць, яких нині не існує: Антонінського, Ганнопільського, Фельштинського, Солобковецького та інших районних центрів, які зникли з мапи області в процесі адміністративної реформи 1950-х років. Серед них був і Меджибізький район, який приєднано до Летичівського у 1959 році.

«У підшивках газет, які після реставрації і наукової обробки будуть доступні читачам – хроніка життя значної частини Хмельницької області. Попри ідеологічну комуністичну “обгортку”, яка у свою чергу видається екзотикою нинішньому читачеві, на сторінках видань перед дослідниками постає зріз життя та частина тієї суперечливої епохи», - зазначають у заповіднику.

Зовсім інший погляд, інше бачення постає у виданнях, які у ті ж роки створювалися українцями за океаном, у США та Канаді. Більшість з переданих бібліотеці книг видані Науковим товариством ім. Тараса Шевченка. Вони присвячені історії змагань за українську державність у 1917-1921 роках, проблематиці української мови в радянській Україні, долям учасників боротьби за самовизначення українського народу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую