ye-logo.v1.2
16 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 11 січня

Юна МІТРАШКО Історія 698
Шепетівка після прокладання Подільської залізниці перетворилось на великий транспортний вузол
Шепетівка після прокладання Подільської залізниці перетворилось на великий транспортний вузол. Фото: з відкритих джерел

Початок будівництва Подільської залізниці

Роботи краєзнавців та архівні матеріали розповідають, що 11 січня 1914 року розпочалося будівництво залізничної магістралі Шепетівка – Коростень – Жлобин (Білорусь). Її неофіційно називали «Трансслов’янська магістраль» бо вона об’єднувала українські та білоруські землі, а у майбутньому планувалось її подовжити до Росії. Довжина магістралі становила 460 верст (близько 500 кілометрів). Вартість дороги склала 32 мільйони рублів. Головним інженером призначили Петра Березіна.

З початком Першої світової війни будівництво стало стратегічним військовим об’єктом, адже дорога була необхідна для забезпечення російській армії. Тому на відрізку Шепетівка – Новоград-Волинський – Коростень – Овруч роботи значно прискорилися, що дало змогу в травні 1915 року розпочати укладання рейок. Тимчасовий рух було відкрито восени 1915 року, хоча офіційно рух пасажирських поїздів на дільниці Шепетівка – Коростень було відкрито 25 травня 1916 р. Саме цього дня з Шепетівки прибув перший поїзд в напрямку на Коростень.

Залізниця фактично одразу почала працювати на військові потреби. Разом з тим, вплив залізниці на окремі міста демонструють зміни в історичній топографії міст. Так, у зв’язку зі спорудженням залізничної станції, активно розбудовуються привокзальні квартали Кам’янець-Подільського.
Шепетівка, через яку ще у 1872 році пролягла одна із ліній Південно-Західної залізниці, після прокладання Подільської залізниці перетворилось на великий транспортний вузол і згодом отримала усі підстави аби отримати статус міста (він був затверджений у 1923 році).
Після спорудження залізничної станції та паровозного депо Гречани у передмісті Проскурова, місто суттєво розширило свої кордони у західному напрямку. До того ж, залізничні підприємства (паровозне депо, залізничні майстерні, вантажна станція) стали одними з найбільших у місті, надавши сотні нових робочих місць

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео