ye-logo.v1.2
20 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 12 січня

Юна МІТРАШКО Історія 1125
Туристична родзинка села Панівці - недобудований залізничний міст, якому вже близько сотні років
Туристична родзинка села Панівці - недобудований залізничний міст, якому вже близько сотні років. Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

Згадку про цей день в історії області залишив Всесоюзний перепис населення, обласний виконком та видатний філолог.

12 січня 1967 року отримало свою назву і територію сучасне село Панівці. Воно розташоване у Кам'янець-Подільському районі на березі річки Смотрич. Утворилися сучасні Панівці від злиття двох інших сіл Верхні Панівці та Нижні Панівці ухвалу з таким рішенням виніс Хмельницький обласний виконком. Ця ухвала об'єднала і інші населені пункти: Нігин і Сахкамінь — у селище Сахкамінь, Кептинці й Цівківці влилися в Голосків, Пожарниця — в Броварі, Вільямівка — в Рогізну, Гуменецьке — в Гуменці, Гуцули — в Гелетину, Кубачівка — в Смотрич, Наддністрянка — в Гораївку, Слобідка — у Велику Слобідку, Шидлівка — в Привітне. Так в один день, 12 січня, з Кам’янець-Подільського району зникло одразу 12 сіл і селищ.

12 січня 1989 року розпочався останній Всесоюзний перепис населення. Загалом починаючи з 1926 року таких переписів було сім. На відміну від попередніх обліків, у останнього була єдина програма і відомості збиралися поіменно. За інформацією "Банку даних Державної служби статистики України" цей перепис зафіксував, що станом на 12 січня 1989 року на Хмельниччині проживало 1 521 564 особи. Жінок, серед населення було на 140 тисяч більше ніж чоловіків. Українців за національністю в регіоні налічувалось 1 374 749 осіб, а от україномовних жителів області лише 38 тисяч.
До речі, перший український перепис населення провели у 2001 році, а наступний запланували на 2020 рік.

 

 

В Старокостянтинові 12 січня 1914 року народився Петро  Вербицький - український філолог, літературознавець, член спілки письменників України.  У рідному місті він закінчив семирічну школу, після чого навчався спочатку в сільськогосподарському технікумі, а потім на філологічному факультеті Харківського університету.

Після війни, повернувшись до Харкова, він довгі роки працював деканом філологічного факультету університету, викладав на кафедрі зарубіжної літератури, а ще вів дослідницьку роботу.

Заслуга Петра Вербицького в тому, що він став одним з перших українських радянських науковців в галузі дослідження літератури і творчості письменників країн світу. Відомо, що на той час в Радянській державі така діяльність, яку вів Вербицький, була неофіційно забороненою.

Петро Пантелеймонович прожив всього 46 років, помер у 1960 році у Харкові.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую