ye-logo.v1.2
9 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 23 січня

Юна МІТРАШКО Історія 838
На цьому місці Анатолія Корнєєва востаннє бачили живим
На цьому місці Анатолія Корнєєва востаннє бачили живим . Фото: зі сторінки Максима Гошовського у фейсбуці

Про людей та події, які увійшли в історію Хмельниччини та України.

У 1961 році, 23 січня в селі Цвіклівці Кам’янець-Подільського району народився Анатолій Петрович Корнєєв — Герой України, активний учасник Революції Гідності. Був сільським головою Рудської територіальної громади. Брав участь у контратаці Майдану зранку 20 лютого. Загинув біля парапету в районі зеленого паркану за Жовтневим палацом, від кулі снайпера в серце. Під час атаки Анатолій Корнєєв перебував в смарагдовому мотоциклетному шоломі і при аналізі відеозаписів бою на Інститутській востаннє живим ідентифікований на містку через Інститутську в момент штурму Жовтневого палацу.

Цього дня у 2001 році на ротацію до Лівану вирушив український інженерний батальйон, що проходив вишкіл у Кам’янець-Подільському центрі підготовки інженерних військ.
У період 2000–2005 роки значно збільшилась участь інженерних підрозділів ЗС України у миротворчих операціях – від окремого інженерного взводу (до 30 осіб) в Косово до окремого інженерного батальйону (до 650 осіб) в складі Тимчасових сил ООН у Південному Лівані. Збільшення частки інженерних підрозділів у миротворчих операціях потребувало збільшення уваги до якості підготовки особового складу, особливо фахівців з розмінування, а саме: саперів та саперів-розвідників. Кам’янець-Подільський центр підготовки інженерних військ, один з тих закладів де проходили навчання миротворці.

 22 січня 2014 року на майдані Незалежності у Хмельницькому активісти будують перші барикади. І закликають хмельничан підвозити будівельні матеріали, скати та інші речі, які можуть знадобитися для будівництва барикад.Також вони звернулися до мера, щоб він допоміг встановити намети та пункти обігріву для мітингувальників. 

А вже ввечері цього дня понад півтисячі мітингувальників у Хмельницькому вирушили з Майдану до "Епіцентру". Перед входом до гіпермаркету хмельничани вимагали, щоб вийшов хтось із керівництва. До них вийшов директор Хмельницького "Епіцентру" Віктор Паюк. Володимир Гончарук, від імені учасників акції, передав через Паюка попередження для власника гіпермаркету, народного депутата Олександра Гереги.
"Нехай Олександр Герега вийде з фракції Партії регіонів та складе депутатські повноваження. Поки що це попереджувальна акція. Якщо Олександр Володимирович не стане на бік народу, ми повернемося!".

Відеохроніка подій: 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую