ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Цей день в історії Хмельниччини: 21 лютого

Історія 7704
День був багатий на події
День був багатий на події. Фото: reporter.in.ua

Небесна Сотня, «ленінопад» та розвиток медицини на Поділлі.

Події 18-21 лютого стали найгарячішою і найкривавішою фазою протистояння Євромайдану з силовиками. Саме 21 лютого офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Євромайдану. Цього дня відбулося прощання із загиблими, яких називали «Небесної сотнею». Активісти і журналісти почали збирати та оприлюднювати інформацію про загиблих.

Також цього дня у 2014 році на Хмельниччині продовжився "ленінопад". Першими, 20 лютого зруйнували пам’ятники у райцентрах Дунаївці та Славута. Зголом, 21 лютого з постаментів скинули аж трьох мідних та бетонних вождів у Хмельницькому (у парку Чекмана, біля заводу "Новатор" та на вулиці Ружичній). Далі були Старокостянтинів, Деражня, Волочиськ, Ярмолинці, Ізяслав і вже в ніч із 21 на 22 лютого до переліку приєднався Красилів.Слід сказати, що в Славуті, Деражні та Старокостянтинові від пам’ятників позбавлялися іншим методом — за рішенням сесій місцевих рад.  В Україні перший монумент впав 8 грудня 2013 року у центрі Києва, після чого почався масовий “ленінопад” по всій Україні. Були знесені пам’ятники Леніну в усіх обласних центрах, окрім Запоріжжя, Донецька, Луганська і Сімферополя. Серед лідерів “ленінопаду” – Хмельницька та Вінницька області. Загалом за 2014 рік в Україні демонтували 504 пам’ятники Володимиру Леніну. 

21 лютого до Проскурова (нині Хмельницький) прибув головний отаман УНР Симон Петлюра. Його терміновий приїзд був пов’язаний з горезвісним погромом, що відбувся 15-16 лютого. Симон Петлюра, отримавши звістку про погром й прибувши до Проскурова, тут же видав наказ роззброїти гайдамаків-погромників та заарештувати Семесенка, а також віддав розпорядження про створення спеціальної комісії для розслідування погрому. За переказами старих мешканців Проскурова виступав Симон Петлюра тоді в колишньому міському театрі (нині Будинок культури). У 2019 році тут встановили пам'ятну дрошку Симону Петлюрі.

Слід додати, що наприкінці січня 1919 року УНР опинилася y надзвичайно складному становищі. Під тиском Червоної
армії вищі інституції влади та армія УНР вимушені були переміститись на захід України. 2 лютого уряд УНР і Директорія залишили Київ i переїхали у Вінницю, а вже через місяць ще далі – залізницею через Жмеринку (із зупинкою там на три дні) у Проскурів. Ось так подільське містечко з 6 березня 1919 року стало тимчасовою столицею УНР.

Зустріч Головного Отамана військ УНР С. Петлюри в м. Проскурові після його повернення з Галичини з Українською Галицькою армією. Фотокартка. Липень 1919 р. Фото: з io.ua

У 2012 році, цього дня, у Славуті відкрився перший в області соціальний магазин. Головною метою магазину було продавати за соціальними цінами продукти для ветеранів і пенсіонерів (максимальна націнка на товар в магазині була 10%) та можливість створення в ньому робочих місць для осіб з інвалідністю. 

У 1861 році, 21 лютого, у Кам’янці-Подільському ліквідовано губернську лікарську управу, створену в січні 1797 року для нагляду за санітарним станом губернії, за лікарнями, військовими госпіталями, приватними лікарями і аптеками.У державному архіві Хмельницької області збереглись документальні фонди лікарської управи. В них є відомості про відкриття медичних закладів, боротьбу з епідеміями, діяльність Подільського лікарського товариства та особові справи медичних працівників.

Визначним у медичній сфері цей день став і у 1879 році. Тоді у Кам’янці-Подільському лікар Едмунд Фаренгольц зробив першу на Поділлі оваріотомію (цей вид хірургії є збереженням плідності у жінокі). Варто зазначити, що Кам’янець-Подільська міська лікарня у 80-х роках ХІХ століття зайняла одне з провідних місць серед тогочасних губернських лікарень Російської імперії – завдяки саме Едмунду Фаренгольцу.

 

Коментарі:

21.02.2020 18:56

Янукович на камазі вивіз в Росію.

Адміністратор 21.02.2020 09:33

Про ситуацію навколо Леніна читайте у матеріалі https://ye.ua/syspilstvo/47497_U_Hmelnickomu_shostiy_rik_rozshukuyit_pam_yatnik_Leninu.html

Адміністратор 21.02.2019 19:49

Правоохоронці й досі не встановили

Віталій Українець 21.02.2019 19:25

Де сьогодні знаходиться ленін?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую