ye-logo.v1.2
23 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 24 лютого

Юна МІТРАШКО Історія 686
Кнмга написана нашим земляком
Кнмга написана нашим земляком "33-й: Голод: Народна Книга-Меморіал" – одна з перших у незалежній Україні серйозних праць про Голодомор. Фото: memorialholodomor.org.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

24 лютого 1993 року письменнику Володимиру Маняку, уродженцю Волочиського району, присуджено Державну премію України імені Тараса Шевченка (посмертно). Володимир Маняк та його дружина Лідія Коваленко-Маняк – відомі українські громадсько-політичні діячі, публіцисти, журналісти. Одні з перших в радянській Україні почали досліджувати Голодомор. З 1987-го зібрали документи та свідчення. За чотири роки подружжя Маняків зібрало тисячі свідчень. Значну частину з них 1991 року опублікували в книзі "33-й: Голод: Народна Книга-Меморіал". Це – одна з перших у незалежній Україні серйозних праць про Голодомор.

Володимир Маняк загинув в автокатастрофі 15 червня 1992 року. Його дружина Лідія пішла з життя за півроку. Посмертно подружжю Маняків присуджено Державну премію України імені Тараса Шевченка "за привернення уваги міжнародної спільноти до визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні актом геноциду українського народу, участь у вшануванні пам’яті жертв". У 2005 році Володимир Маняк став лауреатом ордена «Князя Ярослава Мудрого», а Лідія Коваленко-Маняк – ордена «Княгині Ольги» – так само, посмертно.

Володимир Маняк та його дружина Лідія Коваленко-Маняк перші в радянській Україні почали досліджувати Голодомор. Фото: swrailway.gov.ua

24 лютого у 2014 році лікарі "Асоціація стоматологів" завітали до тодішнього голови облради Миколи Дерикота з вимогою звільнити головного стоматолога області Романа Свестуна із займаної посади. Романа Свестуна, звинувачували у хабарництві, у січні 2011 року його затримано на робочому місці при спробі отримання хабара. Однак, Хмельницький міськрайонний суд зняв покарання на підставі Закону України "Про амністію".
Питання про звільнення Романа Свестуна включили до порядку денного сесії, яка відбулась за два дні, 26 лютого 2014 року. У підсумку, після обговорення депутати 71 голосом із 85 зареєстрованих звільнили Романа Свестуна з посади головного лікаря.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую