ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 3 березня

Історія 3079
Тисячі хмельничан 3 березня 2014 року вийшли на місцевий майдан Незалежності, щоб осудити російське вторгнення в Крим
Тисячі хмельничан 3 березня 2014 року вийшли на місцевий майдан Незалежності, щоб осудити російське вторгнення в Крим. Фото: з архіву редакції

Окупація Криму та сумні новини зі столичного Майдану.

3 березня 2014 року попри робочий день тисячі жителів Хмельницького вийшли на головну площу міста. Їх об’єднала єдина мета — осудити військову інтервенцію Росії та підтримати кримчан і українських солдат у Криму.

Зокрема, не залишилися осторонь і національні меншини обласного центру та навіть етнічні росіяни засудили введення російських військ у Крим.

Підтримку українському народу висловили священнослужителі усіх конфесій Хмельницького, а дехто — заявив про готовність поповнити лави Збройних Сил України.

 

Також у 2014-у в цей день надійшла сумна звістка — 3 березня в лікарні після смертельного поранення помер хмельничанин Артем Мазур. Юнак отримав важке поранення 18 лютого у Маріїнському парку в Києві.

На початку Революції Гідності Артем поїхав у столицю й охороняв там інформаційний намет. Був у козацькій сотні самооборони. Артем завжди боровся за справедливість, був активним і під час Помаранчевої революції.

Артем Мазур під час Революції Гідності. Фото: з його сторінок у соцмережах

А ось 3 березня 1920 року в селі Михля Зяславського повіту (нині Ізяславського району — авт.) народився український поет Герась Соколенко (справжнє ім’я — Герасим Іванович Шмигельський).

Після завершення навчання, продовжив працювати у рідному селі. А у 1941 році у Заславі спільно з Харитоном Довгалюком і Миколою Болкуном долучається до створення і діяльності Організації Українських Націоналістів. Там же стає дописувачем газети «Заславський вісник». Із зими 1942 року працює в газеті «Нова Шепетівщина».

У березні 1943 року Герася Соколенка нацисти арештовують за причетність до українського підпілля. Після чотирьох місяців в’язниці його переводять у Німеччину на примусові роботи, з часом він тікає до Зяслава, де його арештовують вдруге й відправляють на глиняні копальні у Польщі. А під час наступу радянської армії він долучився до рядів 125-ї стрілецької дивізії. Герась Соколенко загинув від ран 20 лютого 1945 року. На його честь названо одну з вулиць Ізяслава.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую