ye-logo.v1.2
20 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 21 квітня

Юна МІТРАШКО Історія 1167
Минулого року 21 квітня у Кам'янці-Подільському встановили рекорд України
Минулого року 21 квітня у Кам'янці-Подільському встановили рекорд України. Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

У 1916 році 21 квітня молодий лікар, а згодом видатний письменник Михайло Булгаков був призначений молодшим лікарем передового загону Червоного Хреста, що розташовувався в Кам’янці-Подільському. У серпні 1914 року почалася Перша світова війна. Події розгортались дуже швидко. З'явилися перші біженці із західних губерній. Відкривалися нові госпіталі і лазарети. Навесні 1916 року Михайло Булгаков склав прискорений випускний екзамен і, не чекаючи отримання диплома, як доброволець Червоного Хреста, виїхав на Південно-Західний фронт - в Кам'янець-Подільський військовий госпіталь. Услід за чоловіком до міста приїхала його дружина Тетяна. Булгаков проводив операції, а Тетяна Миколаївна, яку він влаштував у госпіталі сестрою милосердя, допомагала йому та іншим лікарям під час операцій, стерилізувала перев'язочний матеріал та інструменти. У червні, фронт просунувся далеко на захід, і Михайло Булгаков разом із госпіталем опинився в Чернівцях.

21 квітня 1981 року заснована народна дитячо-юнацька хорова капела “Журавлик” при Кам’янець-Подільському міському Будинку культури. З відкриттям Кам’янець-Подільської дитячої школи хорового співу (1992) “Журавлик” функціонує при школі. Засновником і головним диригентом капели є Іван Михайлович Нетеча. В репертуарі капели понад 200 хорових творів вітчизняної та зарубіжної класики, духовної музики. Родзинка репертуару – виконання піснетворів мовою оригіналу. За значну роботу щодо пропаганди дитячого хорового мистецтва, виховання молодого покоління, колективу у 1990 році постановою колегії Міністерства культури України надано почесне звання «Народний хоровий колектив». У 1992 році на базі хору відкрито дитячу хорову школу. Заклад став третьою хоровою школою в Україні.

У 2015 році цього дня самбістка з Дунаєвець Ганна Слободянюк виграла бронзу Чемпіонату Європи. Загалом українські самбісти на цьому турнірі виграли чотири золота, дев'ять срібних нагород та ще шість бронзових медалей. У командному заліку Україна фінішувала третьою.

Минулого року 21 квітня у Кам’янці-Подільському встановили рекорд України. Суть рекорду полягає в тому, що 200 осіб одночасно виконали історичний реверанс - наймасовіший танець в історичних костюмах. Рекорд зафіксував представник Книги рекордів України.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую