ye-logo.v1.2
20 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 19 травня

Ірина ОЛІЙНИК Історія 1675

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Від давнини до сьогодення про людей та події.

У 2016-му 19 травня в Хмельницькому встановили рекорд, який занесли до Книги рекордів України - найбільша в України вишиванка, заповнена людьми в вишитих сорочках. Вона налічувала 524 учасники!

19 травня 2016 року на засіданні топонімічної комісії була розглянута петиція «Повернути місту Хмельницькому історичну назву Проскурів». Хоч в установлений строк петиція не набрала необхідної кількості голосів, питання все ж було розглянуте на засіданні топонімічної комісії, яка й відхилила пропозицію.

У 2013 році цього дня у Хмельницькому сквері імені Тараса Григоровича Шевченка садили алею сакур. Японські дерева були розміщені поблизу пам’ятника Великому Кобзареві. Кожне з 26 саджанців мало своє ім’я, яке було викарбоване на пам’ятній металевій дошці у вигляді книги разом з назвами фірм, які цьому посприяли. Саме через ці рекламні написи декілька років йшли суперечки з вимогою їх забрати. Згодом ці рекламні написи замінили у книзі-постаменті рядками «Заповіту».

Замість рекламних написів у книзі викарбували рядки з "Заповіту". Фото з архіву. 

19 травня 1918 року приступив до своїх обов’язків Подільського губернського старости Сергій Кисельов - український земський та політичний діяч, губернський староста Поділля за влади гетьмана Скоропадського. Він народився у містечку Чорний Острів Проскурівського повіту Подільської губернії у багатодітній родині – батьки виховували 12 дітей. Батько Кисельова походив з купецької родини, був київським спадковим Почесним громадянином, служив землеміром при Проскурівсько-Летичівському з’їзді мирових посередників, володів маєтком «Смолянка» поблизу села Чорний Острів. За освітою Сергій Кисельов був юристом, мав досвід управлінської діяльності, здобутий в судових органах. На Поділлі керував Проскурівською земською управою, працював на посаді Проскурівського повітового комісара. Сприяв заснуванню українського університету в м.Кам'янець-Подільський. 20 листопада 1918 року мирно передав владу губернатору від Директорії УНР Степурі і поїхав жити у свій маєток. З встановленням влади більшовицької Росії кілька разів арештовувся та погодився працювати в органах радянської влади. Однак у 1937 році був заарештований та розстріляний у вінницькій в'язниці 2 грудня 1937 року.

У квітні 1932 року через голод розпочинається нова хвиля антирадянських заворушень селянства на Славутчині. Зокрема в Жукові, Піддубцях та Потеребі селяни намагалися розгромити колгоспні комори. Найбільше від нестачі продовольства страждали робітники підприємств Славутчини. Зокрема, 19 травня 1932 року секретар райкому КП(б)У Осіпов інформує вище керівництво про масовий невихід на роботу працівників Славутської фарфурні, про масові втечі працівників лісорозробок (втекло більше 2 тисячі осіб). За відсутності продовольства робітничі їдальні змушені були зменшувати норми видачі хлібу робітникам державних промислових підприємств до 200 грамів на добу, або й взагалі припиняти видачу харчування.

У 1993 році у місті Вальєрасі (Франція) збірна України з мотоболу, кістяк якої склали гравці кам’янець-подільського «Поділля», зіграла перший матч на чемпіонаті Європи.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую