ye-logo.v1.2
20 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 23 травня

Юна МІТРАШКО Історія 1162
23 травня в Україні святкують День героїв
23 травня в Україні святкують День героїв. Фото: з архіву 23 травня 204 рік

Що про цей день розповідають історичні джерела.

23 травня в Україні святкують День героїв, присвячений різним сторінкам історії. Минулого року до цієї дати в обласному центрі приурочили освячення дошки Євгену Коновальцю та відкриття пам’ятної плити Роману Шухевичу.

У 2015 році цього дня у музеї історії Хмельницького відкрили експозицію "Міщанська кімната кінця ХІХ - початку ХХ століття". Вона розповідає в яких умовах жили прості та заможні мешканці старого Проскурова, якими меблями обставляли свої помешкання, яким посудом користувалися, яку пресу читали.

23 травня 2013 року відкрили Хмельницький обласний перинатальний центр. На відкриття завітали перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова та віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко. Унікальними в закладі є кабінет функціональної діагностики та навчально-методичний тренінговий центр.

23 травня 2011 року Хмельницький відвідала посол Аргентинської Республіки Ліла Ролдан Васкес де Муан. Під час візиту посол представила свою країну, ознайомилась з торговельно-економічним потенціалом області та зустрілась зі студентами, представниками бізнесових кіл у торгово-промисловій палаті.

Також цього дня у 2011 році хмельничани збирали підписи за проведення референдуму з питання продажу землі. 206 чоловік зареєструвалося на зборах, котрі пройшли на майдані Незалежності в Хмельницькому. Учасники створили ініціативну групу, до складу якої увійшло 29 подолян. 

У 1965 році 23 травня студенти Кам’янець-Подільського педагогічного інституту побувала в гостях у поета Павла Григоровича Тичини. Того ж дня Павло Григорович занотував у щоденнику: "Група студентів-математиків Кам’янець-Подільського педінституту була у мене в гостях — на широкій дружній бесіді. Для їхньої інститутської бібліотеки я передав деякі свої книги, а також і книги сучасних письменників України (а я ж їх купую для себе по кілька примірників) та ще ноти — музику на слова поетів".

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую