ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 23 травня

Історія 2447
23 травня в Україні відзначають День героїв
23 травня в Україні відзначають День героїв. Фото: з архіву

Що про цей день розповідають історичні джерела.

23 травня в Україні відзначають День героїв, присвячений різним сторінкам історії.

Торік в цей день у Хмельницькому військовослужбовці різних частин Хмельницького, прикордонники та учасники бойових дій на Донбасі зібрались на міському майдані, аби вшанувати пам'ять загиблих за незалежність України. Поклавши квіти до Меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО, колона військових пройшла центральними вулицями міста.

У 2018 році 23 травня до цієї дати в обласному центрі приурочили освячення дошки Євгену Коновальцю та відкриття пам’ятної плити Роману Шухевичу. Меморіальну дошку Головнокомандувачу УПА встановили на фасаді кінотеатру імені Тараса Шевченка. Над меморіалом працював скульптор Роман Албул.

Над меморіалом працював скульптор Роман Албул. Фото: з архіву.

23 травня 1999 року відбулося урочисте відкриття барельєфа Кобзаря, встановленого в стіні Лицарської вежі в Меджибожі. Втілення цього проекту в життя – заслуга Галини Медведчук, людині, яка понад тридцять років життя присвятила Меджибізькій фортеці. Ідею увіковічення пам’яті про перебування Тараса Шевченка на Поділлі, зокрема в Меджибожі вона разом з Мирославом Пінчаком виношували давно, разом шукали спонсора та скульптора для виконання замовлення.

23 травня 1999 року відбулося урочисте відкриття барельєфа Кобзаря, встановленого в стіні Лицарської вежі в Меджибожі. Фото: mezhibozh.com

У 2015 році цього дня у музеї історії Хмельницького відкрили експозицію "Міщанська кімната кінця ХІХ - початку ХХ століття". Вона розповідає в яких умовах жили прості та заможні мешканці старого Проскурова, якими меблями обставляли свої помешкання, яким посудом користувалися, яку пресу читали.

23 травня 2013 року відкрили Хмельницький обласний перинатальний центр. На відкриття завітали перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова та віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко. Унікальними в закладі є кабінет функціональної діагностики та навчально-методичний тренінговий центр.

23 травня 2013 року відкрили Хмельницький обласний перинатальний центр. Фото: з архіву

23 травня 2011 року Хмельницький відвідала посол Аргентинської Республіки Ліла Ролдан Васкес де Муан. Під час візиту посол представила свою країну, ознайомилась з торговельно-економічним потенціалом області та зустрілась зі студентами, представниками бізнесових кіл у торгово-промисловій палаті.

Також цього дня у 2011 році хмельничани збирали підписи за проведення референдуму з питання продажу землі. 206 чоловік зареєструвалося на зборах, котрі пройшли на майдані Незалежності в Хмельницькому. Учасники створили ініціативну групу, до складу якої увійшло 29 подолян. 

Минуло року 23 травня сайт «Є» писав проте, що Кам’янець-Подільський потрапив на обкладинку книги про унікальну Україну. Масштабне видання «Ukraїner. Країна зсередини» прикрасило фото Кам’янця-Подільського. Місту тут присвячений і окремий розділ.

Ця книга-альбом стала результатом однойменного мультимедійного проекту з дослідження історичних земель України, ініційованого письменником та журналістом Богданом Логвиненком. У ній розповідається про найяскравіші моменти з трирічної експедиції куточками України - від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. Це історії людей та місць, що надихають, зворушують й дивують. А вражаючі фото, які доповнюють видання, відкриють читачам Україну справжню, несподівану, цікаву та автентичну.

Місту тут присвячений окремий розділ. Фото: kam-pod.gov.ua

У 1965 році 23 травня студенти Кам’янець-Подільського педагогічного інституту побувала в гостях у поета Павла Григоровича Тичини. Того ж дня Павло Григорович занотував у щоденнику: "Група студентів-математиків Кам’янець-Подільського педінституту була у мене в гостях — на широкій дружній бесіді. Для їхньої інститутської бібліотеки я передав деякі свої книги, а також і книги сучасних письменників України (а я ж їх купую для себе по кілька примірників) та ще ноти — музику на слова поетів".

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую