ye-logo.v1.2

За дослідження давньої церкви археолога з Хмельниччини нагородили медалю

Історія 5856
На древню церкву Володимиру Захар
На древню церкву Володимиру Захар'єву пощастило натрапити 25 років тому. Фото: з фейсбуку Володимира Захар'єва

Відзнаку Володимир Захар’єв отримав за виявлення і дослідження храму на Дунаєвеччині.

Медалю святого Юрія Переможця Православної Церкви України нагородили Володимира Захар’єва - археолога, старшого наукового співробітника відділу охорони пам’яток історії і культури Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

Відзнаку Володимир Захар’єв отримав за знахідку біля села Сокілець - давньоруської пам’ятки – церкви, знайденої біля села Сокілець Дунаєвецького району. Наразі вона є найдавнішою серед науково досліджених давньоруських церков на Хмельниччині.

На древню церкву Володимиру Захар’єву пощастило натрапити 25 років тому – під час археологічних досліджень об’єктів періоду раннього християнства на Поділлі. У Сокільці Володимир дослідив два цікавих обєкти. Це курганний могильник (з характерним камінням довкола поховання та вогнищем) періоду переходу від язичництва до християнства. У тому ж селі йому вдалося знайти ще одне оригінальне поховання – підплитовий могильник. Це вже повний перехід до християнства. Найцікавіше, тут вдалося розкопати ідола. Він був розбитий, а на його місці зведено церкву.

Володимир Захар’єв зазначає, що це перша і єдина дотепер найстаріша на Хмельниччині світська церква. Вона датується ХІІ-ХІІІ століттям. Храм він знайшов практично по вугликах, бо той згорів. Реконструкція сокілецької церкви нині є в наукових виданнях.

«Про те, що це був саме храм свідчили й знахідки. Зокрема, тут я знайшов ритуальний предмет - звідницю», - каже пан Володимир.

Читайте також: Про окрему державу, чорну і білу археологію від краєзнавця Захар'єва.

Після проведення археологічних досліджень відомий львівський архітектор Іван Могитич включив цей храм до декількох праць. Зокрема, сокілецька церква заповнила нішу у його класифікації, ставши другим (після найпростішого) типом таких культових споруд.

Коментарі:

Дмитро 25.05.2019 09:43

Цей священик скільки "заложив за комір"перед тим як вийти в люди?!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую