ye-logo.v1.2
22 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 21 червня

Юна МІТРАШКО Історія 750
21 червня у 1930 році розпочався процес у
21 червня у 1930 році розпочався процес у "Справі ксьондзів". Фото: dostup.pravda.com.ua

Якими подіями запам'ятається цей день в історії

21 червня у 1930 році розпочався процес у "Справі ксьондзів". Її розглянула за зачиненими дверима надзвичайна сесія Верховного суду УССР у Харкові. Матеріали слідства стосувалися 31 обвинуваченого. Це були священики Житомирської та Кам’янець-Подільської дієцезій римо-католицької церкви. Їх звинувачували у веденні контрреволюційної роботи і агітації проти радянської влади. Усі вони отримали смертний вирок. Українські церкви (чи то греко-католицька чи православна) вважалися одним із супротивників комуністичного режиму, в архіві СБУ містиця велика кількість документів про них.

У 1990 році 21 червня Кам’янець-Подільський міськвиконком ухвалив відкрити у місті навчальний заклад нового типу — експериментальну школу-ліцей № 18. Ліцей встановив профільність навчання, для поглиблення знання учнів з обраних предметів. Виходячи з рішення виконкому, в ліцеї були створені такі профілі: українська мова та література, російська мова і література, англійська мова, історія та правознавство, фізика, математика та інформатика, хімія і біологія. Прийом на навчання до ліцею здійснювався за результатами співбесіди з профільних предметів. 1 вересня 1990 142 учні почали навчання в ліцеї.

21 червня 2011 року до Хмельницького з'їхались представники усіх релігійних конфесій з багатьох куточків України, аби поговорити про Пересопницьке Євангеліє. Того дня відбувся круглий стіл присвячений відзначенню на державному рівні 450-ї річниці Пересопницького Євангелія. Згідно з історичними даними, роботу над створенням Пересопницького Євангелія почав писець Михайло 15 серпня 1556 року у Дворецькому монастирі князів Жеславських (с. Дворець Ізяславського району), а завершена вона була 29 серпня 1561 року в Пересопницькому монастирі (с. Пересопниця Рівненської області). Насамкінець зустрічі учасники підписали спільне звернення до очільників України щодо виключення з класифікатора окультних професій - ворожки, хіроманта та астролога.

У 2014 році 21 червня хмельницькі регбісти виграли “бронзу” чемпіонату України. На київському стадіоні “Спартак” відбувся заключний тур чемпіонату України з регбі-7. Хмельницький “Оболонь-Університет” посів третю сходинку у Суперлізі.

Минулого року 21 червня у хмельницькому музеї фотомистецтва вперше представили виставку світлин у стилі ню. В експозиції представили 42 світлини, на яких зображені оголені жінки. Автор робіт хмельницький фотограф Віктор Федотов. За словами фотографа, це його перша виставка у такому форматі. Віктор більшість свого часу присвячує комерційній фотографії, але має на меті продовжити знімати у стилі ню. Каже, результат сподобався.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую