ye-logo.v1.2

На Хмельниччині водії швидких погрожують масовим звільненням

Здоров'я 12307
Щоб вирішити питання зарплатні для водіїв швидких щомісяця потрібно виділяти два мільйони гривень
Щоб вирішити питання зарплатні для водіїв швидких щомісяця потрібно виділяти два мільйони гривень. Фото: автора

Вони вимагають підвищення зарплатні.

Сьогодні, 21 червня, під стінами Хмельницької обласної ради зібралося кілька десятків водіїв екстреної медичної допомоги. Вони вимагали від обласних обранців вирішити питання їх малої зарплатні. В іншому випадку — вони почнуть звільнятися з роботи.

Здебільшого на мітинг прийшли водії швидких, які працюють у Хмельницькому. Проте були присутні й жителі районів. З ними прийшли й колеги, які вважають, що без достатньої кількості водіїв хмельничани не можуть вчасно отримувати належну медичну допомогу.

«Люди через мізерну зарплатню йдуть зі швидкої допомоги. Молодь працювати не йде, а пенсіонерів не відпускають через брак професіоналів, — розповідає фельдшер Олена Чабан. — Наразі у нас вдосталь машин, але немає кому на них їздити. Водії з усіма регаліями й стажем «на руки» отримують максимум 4 тисячі 800 гривень. А молодим можуть запропонувати лише 3 тисячі 200 гривень».

Водії організовано зайшли у Будинок рад, а ініціативна група мітингарів виступила перед депутатами на сесії обласної ради. За їх словами, наразі в Хмельницькому для своєчасного надання медичної допомоги має працювати хоча б 25 швидких. Проте нині на виклики виїжджає лише 16 автомобілів. Причина — нестача водіїв.

«У Вінниці водії швидких отримують до 12 тисяч гривень. Чому у нас цього не можна зробити? Нам потрібне негайне рішення обласної ради. Якщо ми не будемо отримувати гідної зарплатні, то з 1 липня будемо звільнятися. Ми не лякаємо, просто не можемо утримувати сім’ї за «копійки», — поділився один з водіїв з трибуни обласної ради.

Кілька десятків водіїв на балконі обласної ради тримали плакати з вимогами гідної зарплатні

За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Якова Цуглевича, щоб вирішити проблему зарплатні для водіїв потрібно щомісяця виділяти з обласного бюджету два мільйони гривень. А уточнення бюджету буде проходити лише у вересні. Альтернативу запропонував заступник директора департаменту фінансів Олексій Петричук.

«Єдине, що наразі можемо зробити — наблизити медичну субвенцію з четвертого кварталу року на липень-вересень. Після цього у разі перевиконання бюджету можемо збільшити фінансування галузі», — зазначив він.

Отож депутати більшістю голосів прийняли рішення доручити департаментам охорони здоров’я та фінансів до кінця місяця розробити програму наближення медичних субвенцій для забезпечення водіїв нормальною зарплатнею. Втім це означає, що ці кошти будуть тимчасово забрані з фінансування інших питань медичної галузі Хмельниччини.

Крім того, депутати проголосували за звернення до органів центральної влади, щоб ті навели лад у медичній галузі країни.

Нагадаємо, сьогодні під час сесії обласної ради депутат Іван Гончар, обраний від ВО «Свобода», склав свої повноваження. Проте його колега з фракції «За конкретні справи» Олександр Савчук передумав це робити

Читайте також: У Хмельницькому обрали керівника міських поліклінік

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую