ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 21 липня

Історія 3199
21 липня 1915 року в Меджибожі відбувася міщанський схід
21 липня 1915 року в Меджибожі відбувася міщанський схід . Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

У 1919 році 21 липня в Кам’янці-Подільському розпочав роботу повітовий учительський з’їзд (завершився 26 липня).

21 липня 1915 року в Меджибожі відбувся міщанський схід (зібрання), на який зійшлися так звані «п’ятидвірні депутати» (делегати від кожних п’яти дворів міщан). На ньому було вирішено не давати згоди на зміну статусу Меджибожа з містечка на місто. А передісторія цього така: у 1912 році в Меджибожі зародилася ініціатива набуття статусу міста. Зокрема, 26 серпня 1912 року на ім’я міністра внутрішніх справ було надіслано прохання про перейменуванням містечка Меджибіж на місто Бородіно в честь 100-ліття великої перемоги у війні 1812 року.

21 липня 1998 року Кам’янець-Подільський відвідав Філарет - Святійшій Патріарх Київський і всієї Руси-України. Він оглянув Старе місто та фортецю, провів богослужіння в Петропавлівській церкві (пам’ятці архітектури та одній з найстаріших церков міста) та провів у конференц-залі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». 

Філарет в цей день провів богослужіння в Петропавлівській церкві. Фото: з фейсбуку

У 2002 році 21 липня на автодорозі Стара Ушиця – Гораївка, за кілометр від села Грушка Кам’янець-Подільського району, загинули в актокатастрофі Михайло Чекман та його дружина Галина Сергіївна. Михайло Чекман з 1998 року був Хмельницьким міським головою. В пам’ять про Михайла Костянтиновича в місті названо Центральний парк культури та відпочинку та загальноосвітню школу №13. У школі відкрито історико-краєзнавчий музей. Його експозиція присвячена історії школи та пам’яті Михайла Чекмана. Один з експонатів – поштова марка з його портретом. Ініціював друк марки президент асоціації «Нормандія – Україна» Гі Дюпон. Михайло Чекман став першим українцем, що удостоївся такої високої честі у далекій Франції, хоч і посмертно. Таким чином уряд Франції оцінив вклад Чекмана в налагодження партнерських відносин між Україною та Францією. Цікаво, що придбати ці марки неможливо. Вони є лише в асоціації «Нормандія – Україна» і у нашому місті. Президент Асоціації Гі Дюпон передав місту поштову марку із зображенням Михайла Костянтиновича, а сесія Хмельницької міської ради постановила передати подарунок для довічного зберігання в загальноосвітню школу №13 імені Михайла Чекмана.

21 липня у 2004 році Хмельницькому державному університету надано статус національного. Того дня президент України підписав Указ, в якому зазначалося: «Ураховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Хмельницького державного університету у розвиток національної освіти і науки постановляю: надати Хмельницькому державному університету статус національного».

У 2010 році цього дня місцеві та загальноукраїнські ЗМІ повідомляли, що хмельничанин подав до суду на тодішнього президента Віктора Януковича. Хмельничанин Володимир Волосюк вимагав зобов’язати президента вибачитись публічно перед українським народом за заперечення Голодомору як геноциду. У своїй позовній заяві Волосюк наголошує, що глава держави, заявивши 27 квітня у Страсбурзі про заперечення Голодомору як геноциду українського народу, зганьбив честь і гідність позивача і вчинив акт наруги над знищеними мільйонами людей. Оскільки позивач живе у Хмельницькому і має похилий вік, його інтереси у Київському Печерському суді представляв юрист. Сам Янукович ситуацію не коментував. Після низки судових засідань, апеляційний суд Києва 8 грудня 2010 року не задовольнив апеляцію на рішення Печерського райсуду щодо заперечення Віктором Януковичем Голодомору як геноциду українського народу.

21 липня 2014 року у Хмельницькому мінували залізничний вокзал. Інформацію про замінування повідомили одному з касирів вокзалу, а вже касир повідомив службу "101". Було проведено евакуацію пасажирів та працівників залізничного вокзалу, потяги приймалися на віддалені колії. Працівники вибухотехнічної служби Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру разом із кінологами обстежили усі приміщення вокзалу та прилеглу територію на предмет виявлення вибухонебезпечних предметів та на щастя нічого не знайшли. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую