ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 25 липня

Юна МІТРАШКО Історія 997
Про події краю, які увійшли в історію 25 липня
Про події краю, які увійшли в історію 25 липня. Фото: styler.rbc.ua

Події краю, які увійшли в історію.

25 липня 1918 року газета «Трудовий шлях» повідомляла що в Кам’янець-Подільському продовольча криза. У повідомлені йшлося: «справа з постачанням настільки в катастрофічному стані, що коли так протягнеться ще кілька днів, то наслідки можуть бути самого сумного змісту. Місто без харчів, військо харчі одержує дуже кепсько». Через брак борошна припинила роботу пекарня, яка була на балансі управи міської думи. Якщо хліб і з'являвся то його відпускали не більше 100 грамів в одні руки. Як наслідок, ціни зростали шаленими темпами. За свідченням преси, найбідніше населення, службовці різних установ і навіть дещо заможніші від них позбавлені змоги купувати продукти за такими не високими цінами.

25 липня 1990 року у Кам’янці-Подільському на міському стадіоні відбувся мітинг організований міськрайонною організацією Народного руху України. У 1993 році цього дня на майдані Відродження рухівці теж мітингували. Як згадує член Народного руху Лев Бірюк, тоді вони дійсно активно вели роботу, влаштовували мітинги по містах за прийняття мораторію на заборону розповсюдження атомних станцій. «Тоді ми добилися свого, підтримка людей була дуже велика, ми тиснули так, що Верховна Рада прийняла мораторій. Був ще один мітинг у Камянці-Подільському за відставку тодішнього мера міста і виконкому»,- згадує Лев Бірюк.

У 2016 році 25 липня дослідники виявили язичницького ідола поблизу села Суржинці у Кам'янець-Подільському районі. Працювала над цим спільна українсько-польська археологічна експедиція, до якої увійшли науковці з Кам’янця-Подільського, Хмельницького, Києва, Львова. Кракова, Жешува. Ідола розмістили у Музеї старожитностей історичного музею-заповідника.

25 липня 2018 року, на стадіоні «Поділля» відбулося прощання з легендарним футболістом, гравцем хмельницького «Поділля» Віталієм Балицьким. Він розпочинав свою кар’єру саме в «Поділлі». У рідному клубі він працював тренером і був першим наставником команди на професійному рівні. Його серце зупинилось 23 липня.

Віталія Балицького провезли навколо футбольного поля центрального стадіону у супроводі гравців і тренерів ФК «Поділля». Фото: з архіву

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую