ye-logo.v1.2
18 Січня, 2020

В Кам’янці-Подільському можна побачити королівський мисливський ріг XVII століття

Ірина ОЛІЙНИК Історія 917
Виріб, кажуть музейники, є одним з шедеврів світового мистецтва
Виріб, кажуть музейники, є одним з шедеврів світового мистецтва. Фото: Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник

Мисливський ріг був подарований Яну ІІІ Собеському в честь перемоги під Віднем.

Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник в експозиції «Унікальних експонатів» художнього відділу музею представив до уваги відвідувачів унікальний експонат – мисливський ріг виконаний зі слонової кістки технікою різьби по кістці, що призначався для польського короля Яна ІІІ Собеського (1674-1696).

Як зазначає завідувачка художнього відділу Алла Ковальчук, головною частиною виробу і його композиційним центром є рельєфний портрет Собеського. Він в овальній формі, якій віддавали перевагу митці епохи бароко, обрамленій рослинним візерунком. Монарх зображений одягнутим в дорогий одяг із масивними застібками, поверх якого королівська мантія. Голову увінчує хутряна шапка-корона із хрестом вгорі. Фоном портрету слугують королівські хоругви та різноманітна зброя, що яскраво підкреслює риси характеру короля-воїна. Нижче портрета – напис латиною, що українською перекладається як «Ян Собеський ІІІ з Божої ласки король Польщі 1683».

Читайте також: В Кам’янці-Подільському археологи знайшли брязкальце, якому тисячі років.

Також серед фрагментів, зображених на розі, є зображення королівської корони, лицарської зброї та обладунків, виконаних із філігранною точністю та деталізацією, символічна композиція перемоги над турецьким військом, трофейна ворожа зброя…

Останнім фрагментом, зазначають музейники, є «голова» крокодила, чи дракона. Тіло істоти вкрите лускою, паща із детально вирізьбленими зубами, оформлена за вимогами стилю вигнутими лініями та рослинними мотивами.
Стиль виробу, кажуть музейники, заслуговує на високе звання шедевру світової культури і мистецтва.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую