ye-logo.v1.2
14 Жовтня, 2019

Історики розкажуть, яким був Народний Рух України на Хмельниччині

Даша ПАСТЕРНАК Історія 361
Наприкінці 80-х років люди, яких об'єднувала ідея самостійної та незалежної України об'єдналися в Народний рух України
Наприкінці 80-х років люди, яких об'єднувала ідея самостійної та незалежної України об'єдналися в Народний рух України. Фото: kult.km.ua

У Хмельницькому відбудеться наукова конференція, присвячена 30-річчю створення Народного Руху України.

У конференції візьме участь відомий історик, письменник, доктор історичних наук, професор Володимир Сергійчук та низка провідних науковців міста й області, ветерани-активісти НРУ, представники закладів освіти міста та області. У рамках науково-практичної конференції відбудеться презентація книги Лева Бірюка «Народний рух. До 30-річчя НРУ: становлення, діяльність, розбудова».

«Виникнення Народного Руху України наприкінці 1980-х років ХХ століття, безперечно, стало поворотним моментом в історії української нації, яка виявила волю до утвердження власної державності. Народний Рух України «виріс» із так званих «неформальних» об`єднань, що вже у 1988 році існували у соціально-політичному просторі України, - повідомляють в управлінні культури і туризму міської ради. - Як і в Києві, по всій Україні, так і на Хмельниччині та, зокрема, в обласному центрі українські патріоти започатковували ще з 1988-1989 років такі організації як культурно-просвітницьке товариство «Спадщина», осередок української скаутської організації «Пласт», обласне Товариство української мови імені Тараса Шевченка «Родовід»…

До чого прагнули, у що вірили, за що боролися наші земляки, перші рухівці, люди, котрі у непрості часи тоталітарної комуністичної реакції, переслідувань за погляди, відсутності свободи слова започатковували і втілювали ідеї демократії, соборної незалежної національної держави України, незважаючи на ризики для себе і своїх сімей? Якою була соціально-політична ситуація в області та обласному центрі в кінці 1980-х років, коли патріотам довелося засівати перші зерна людської і національної гідності у маси зденаціоналізованих і позбавлених історичної пам’яті українців? Чи написана у нас в місті, області, зрештою, повна історія розвитку пострадянського демократично-патріотичного руху, з усіма іменами, подіями, фактами?

Відповіді на ці питання обіцяють дати відомі історики України, області та міста на засіданні науково-практичної конференції «Народний Рух України за перебудову (Народний Рух України), у 1989-1991 роках на Хмельниччині: становлення, діяльність, розбудова», присвяченій 30-річчю створення Народного Руху України, яка відбудеться 27 вересня 2019 року в залі Хмельницької міської школи мистецтв. Початок о 10.00 годині.

Читайте також: У Хмельницькому відзначили 30-річчя Народного руху України.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую