ye-logo.v1.2
12 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 2 жовтня

Історія 935
"Шевченко у Кам'янці-Подільському", робота художника А. Калитко. Фото: gig.if.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

2 жовтня 1846 року до Кам’янця-Подільського приїхав Тарас Шевченко. Тоді він працював у Київській археографічній комісії (1845— 1847 роки). Про перебування Шевченка у місті з 2 по 7 жовтня свідчить листування з подільським губернатором: подільський архієпископ 2 жовтня надіслав київському генерал-губернатору повідомлення про те, що він розпорядився сприяти Тарасу Шевченку в його археографічній роботі. Подільський губернатор 7 жовтня повідомив про надання допомоги з боку адміністрації губернії. Враження від перебування на Поділлі відбилися у деяких пізніших творах Великого Кобзаря. Передусім, в поемі "Варнак" та в однойменній повісті, в яких прототипом головного героя вважають Кармелюка. З Кам’янця-Подільського Шевченко повертався до Києва, їхав поштовим трактом Ярмолинці - Проскурів - Меджибіж - Летичів - Новокостянтинів - Хмільник - Бердичів - Житомир. Враховуючи відстань між поштовими станціями на цьому тракті, краєзнавці припускають, що Шевченко не лише зупинився в Проскурові на короткий відпочинок, а й заночував у нашому місті.

2 жовтня, 1955 року видання «Шлях Жовтня» писалося про необхідність побудови в Шепетівці мосту через залізницю. У публікації йшлося: "Біля переїзду на станції Шепетівка-ІІ щоденно скупчується довга черга з автомашин та гужового транспорту. Для того, щоб проїхати до села Судилкова і назад у місто, потрібно витратити чимало часу. Об’їзд тут становить не менше 700-800 метрів. Чи не краще було б побудувати міст?2. До слова, міст через залізницю збудували аж у 1973 році. містяни його називають "Судилківський міст". Нині він потребує капітального ремонту.

2 жовтня 2009 року в Хмельницькому встановили пам'ятник Григорію Сковороді. Ця подія була присвячена 15-й річниці Подільського товариства імені Сковороди та 10-й річниці створення Хмельницького інституту соціальних технологій, на території якого і встановили монумент. Цей пам'ятник є першим на Хмельниччині, видатному українському філософу та поету 18 століття.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую