ye-logo.v1.2
30 Березня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 21 грудня

Історія 510
21 грудня 1962 року у Кам'янці-Подільському відкрили міську водолікарню
21 грудня 1962 року у Кам'янці-Подільському відкрили міську водолікарню. Фото: podolyanin.com.ua

Події краю, які увійшли в історію.

21 грудня 1922 року у Кам’янці-Подільському розпочала роботу перша центральна робітнича бібліотека. Тоді книгозбірня розташувалась на колишній Губернаторській площі (нині майдан Вірменський ринок). Краєзнавці та дослідники бібліотечної справи на поділлі вважають, що сучасна Кам’янець-Подільська центральна міська бібліотека, попри всі трансформації та перерву в роботі в 1941-1944 роках, є прямою спадкоємницею першої центральної робітничої бібліотеки міста. Тож, сьогодні, їй виповнюється 97 років. Найбільш вивченим є повоєнний період діяльності бібліотеки. Розміщувалася тоді міська книгозбірня на вулиці Резервуарній, яку невдовзі перейменували на Уральську. 1951 року бібліотека перебралася в окреме одноповерхове приміщення на вулиці Ленінградській (нині — Лесі Українки), а 1969 року — в триповерхове приміщення колишнього будинку для банківських працівників на вулиці Чкалова (нині — Князів Коріатовичів). Щоразу зростала площа бібліотечних приміщень, від 70 метрів квадратних до 659.

21 грудня 1962 року у Кам’янці-Подільському відкрили платну госпрозрахункову міську водолікарню. Цей медзаклад став єдиним у місті, який заробляв на себе гроші. Першим головним лікарем був Іван Плескун. Довгий час міськводолікарня була пансіонатом на 75 ліжок, де, крім лікувально-реабілітаційних послуг, був ще й готельно-ресторанний комплекс. Крім того, тут оздоровлювалися 300-350 людей, які проживали у будинках відпочинку «Подiлля» i «Кооператор». Кошти за таке лікування відшкодовували профспілки, із занепадом яких зменшився і потік клієнтів. 22 квітня 1992 року обласне управління охорони здоров’я ухвалило відкрити на базі водолікарні міський Центр здоров’я та фізіотерапевтичне відділення міської лікарні.

21 грудня 2015 року в зоні проведення АТО загинув Ігор Гетманчук з села Човгузів Теофіпольського району. Чоловік захищав країну в районі селища Біловодськ Луганської області. Ігор був командиром першого мотопіхотного взводу другої мотороти 28-ї окремої механізованої бригади. У висновку судово-медичної експертизи написано, що Ігор помер в наслідок пострілу в голову.

Минулого року 21 грудня Кам’нець-Подільський отримав статус Молодіжної столиці України. Цього дня в Києві відбувся фінал конкурсу «Молодіжна столиця України-2018». Десять претендентів на перемогу, серед яких Хмельницький і Кам’янець-Подільський, розповіли про свої міста та презентували свої здобутки та можливості для молоді. За результатами виступів усіх фіналістів конкурсу, Наглядова Рада конкурсу визначила Молодіжну столицю України-2019 – нею став Кам’нець-Подільський.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую