ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

775 - Бакоті й не тільки: у Хмельницькому презентували календар пам’ятних дат краю

Історія 1624
Такий довідник бібліотека видає  щорічно уже понад пів століття, починаючи з 1966 року
Такий довідник бібліотека видає щорічно уже понад пів століття, починаючи з 1966 року. Фото: автора

Такий довідник видають щорічно, починаючи з 1966 року.

Сьогодні, 15 січня, в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці презентували «Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2020 рік». Такий довідник бібліотека видає щорічно уже понад пів століття, починаючи з 1966 року. Перші «Календарі…», які зберігаються у фондах бібліотеки (нині їх можна було побачити під час презентації), віддруковані ще на друкарській машинці.

«Маємо за мету виявити, популяризувати та донести до користувачів інформацію про видатних подолян, історичні події, ювілейні дати, що стосуються нашого краю. А також зацікавити науковців розширювати коло пошуків та писати до цього календаря дописи», - розповіла під час презентації Катерина Чабан, директорка Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Катерина Чабан зазначає, що до написання статей до «Календаря…» долучилися бібліотекарі, історики, краєзнавці, науковці, культурологи … Додає, що саме завдяки їм відшуковують щороку багато нових та цікавих дат, що стосуються нашого краю. Зокрема, під час підготовки довідника на 2020 рік було виявлено 167 нових дат.

Розповіли у бібліотеці й про ювілейні дати, якими буде багатий цей рік, та інформацію про які можна знайти у довіднику. Так, у 2020-му 58 населених пунктів Хмельниччини відзначатимуть ювілейні дати з часу першої документальної згадки. 60-літній ювілей святкуватиме Хмельницький поліграфічний коледж, 90-ліття - низка районних газет.

Перші «Календарі…», які зберігаються у фондах бібліотеки (нині їх можна було побачити під час презентації), віддруковані ще на друкарській машинці.

Також цього річ виповнюється 870 років з часу першої літописної згадки про Болохівську землю, 775 років з часу писемної згадки про Бакоту – центр Подніпровського Пониззя. Кам’янець був проголошений столицею Поділля 635 років тому (у 1385 році). 425 років виповнюється з часу поширення селянсько-козацького повстання під проводом Северина Наливайка на Летичів, Меджибіж, Остропіль, Старокостянтинів… 225 років - з часу заснування Подільської пошти. Плоскирів став повітовим центром з назвою Проскурів також 225 років тому, а 150 років тому в області проклали першу залізницю. 90 років виповнюється у 2020-му з часу супротиву селян Поділля під назвою «Волинки або Бабські бунти» проти колективізації…

Як зазначає Катерина Чабан, «Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини» на 2020 рік виданий невеликим накладом, і ним поповнять бібліотеки області. Для широкого загалу видання за кілька днів буде доступне на веб-сайті бібліотеки. Тут, до речі, зберігаються і щорічні архіви календарів, починаючи з 2013 року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую