ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Музейники Кам’янця-Подільського показали експонат зі старовинної ливарні

Історія 1593
Датують ливарний тигель для плавлення заліза ІІ половиною XVII – початком XVIII століття
Датують ливарний тигель для плавлення заліза ІІ половиною XVII – початком XVIII століття. Фото: Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник

У 2016 році вперше в Кам’янці-Подільському було знайдено майстерню з плавлення заліза.

У фондах історичного музею-заповідника в Кам’янці-Подільському зберігається експонат, знайдений під час розкопок старовинної ливарні. Оскільки заклад зачинений на карантин, його можна побачити на сторінці заповідника у фейсбуці, а детальніше про розкопки, коли експонат був знайдений, почитати на сайті музею-заповідника.

Як зазначають музейники, це ливарний тигель для плавлення заліза, ІІ половина XVII – початок XVIII століття. Предмет має округлу форму та виготовлений з місцевого білого вапняку.

«У 2016 році вперше в Кам’янці-Подільському було знайдено майстерню з плавлення заліза. Ця майстерня на площі Польський ринок, можливо, забезпечувала металом розташовану поряд зброярню, адже неподалік знайдено фрагментовані шаблі», - зазначають в музеї-заповіднику.

Додають, що на сьогодні, крім згаданої ливарні, на території міста зафіксовано ще дві ливарні з виплавки кольорового металу.

Читайте також: У Меджибізькій фортеці відновили замковий міст та дах Круглої вежі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую