ye-logo.v1.2

У Меджибізькій фортеці відновили замковий міст та дах Круглої вежі

Туризм 5989
Дах Круглої вежі відновили за гравюрами ХІХ століття
Дах Круглої вежі відновили за гравюрами ХІХ століття. Фото: Державний історико - культурний заповідник "Межибіж"

Наукова та реставраційна продовжується.

Меджибізька фортеця, як і решта історичних заповідників, музеїв та культурних об’єктів перебувають на карантині, хоча з нетерпінням очікують на відвідувачів. Тим не менше, на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» продовжується як наукова, так і реставраційна робота. Зокрема, науковці готують виставки артефактів, археологи продовжують вичищати та досліджувати підземелля, а реставратори – відбудовують напівзруйновані споруди.

Зокрема, після закінчення карантину на відвідувачів фортеці чекає повністю оновлений головний в’їзд до фортеці. Як розповідає директор державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець, вдалося відновити той вигляд мосту, який він мав до початку ХІХ століття.

«Ми повністю реконструювали міст. Замінили бруківку, провели гідроізоляцію, зміцнили всі несучі конструкції. Так що парадний вигляд фортеці змінився. Але найголовніше – відтворили історичну реальність. Забрали чотири метри мосту, закладеного в ХІХ столітті, і надали конструкцію її вигляду, яка імітуватиме той перекидний міст, який тут був з найдавніших часів аж до ХІХ століття. Відтак, відвідувачі матимуть можливість побачити як раніше був організований в’їзд до фортеці», - розповідає Олег Погорілець.

Читайте також: У Меджибожі підняли з 15-метрової глибини кам’яні оздоби палацу Сенявських XVI століття.

Окрім того, продовжуються на території фортеці і протиаварійні та консерваційні роботи, зокрема на Круглій вежі. Її, до речі, вже накрили. Дах відновили за гравюрами ХІХ століття.

Після карантину на відвідувачів чекатиме оновлений міст. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую