ye-logo.v1.2

На Хмельниччині археологи досліджують давнє поселення

Історія 11411
Розкопки охоплять площу близько 4-х тисяч квадратних метрів
Розкопки охоплять площу близько 4-х тисяч квадратних метрів. Фото: ras.gov.ua

Тут будують дорогу в обхід міста.

На Хмельниччині експедиція Рятівної археологічної служби розпочала дослідження давнього поселення Чаньків-1, що поблизу Дунаївців. Нагадаємо, саме тут наразі ведеться будівництво дороги в обхід міста. Це дорожнє полотно почали зводити ще у 2004 році, і проект кілька разів заморожували через через брак фінансування. Цьогоріч на добудову таки виділили понад 145 мільйонів гривень. Та оскільки під прокладання дороги потрапив археологічний культурний шар давнього поселення, то науковці обов’язково мають його дослідити. Замовником цих робіт виступила Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області.

Наразі розкопки тут ведуться уже понад тиждень. На дослідженнях працюють співробітники науково-дослідного центру «Рятівної археологічної служби» Інституту археології НАН України. У команді - дослідники зі Львова, Києва, Луцька, Дубна, Хмельницького та Кам’янця Подільського. Експедицію очолює кандидат історичних наук завідувач відділу археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України Олег Петраускас. Триватимуть роботи на об’єкті декілька тижнів.

За цей час експедиція Рятівної археологічної служби має вивчити частину цього поселення, на якому при попередньому обстеженні знайшли матеріали від епохи енеоліту (3,5 тис. років до н.е.) до княжих часів (XI-XIII століття). Зокрема, тут виявили старожитності трипільської та черняхівської культур.

«Роботи плануємо завершити до кінця місяця, але, звісно, якщо натрапимо на цікаві об’єкти, то довше. Вони охоплять площу усієї пам’ятки, яка залишилася менш ушкодженою. Це близько 4-х тисяч квадратних метрів. Наразі на деяких розкопах вже виявлено об’єкти раннього залізного часу, господарські ями, житла, рештки господарських споруд. Є багато уламків кераміки того часу. Сподіваємося в інших розкопах натрапити на матеріали трипільської культури», - розповів сайту «Є» Олег Осаульчук, директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України.

Довідково: Пам’ятка відома ще з 1980-х років. Її відкрив археолог Володимир Захар’єв. У 2011 році, ще на етапі розроблення проєкту будівництва дороги, поселення було повторно обстежене науковцями, які запропонували дорожникам виконати превентивні археологічні розкопки. На жаль, у 2013 році , без попереднього дослідження, частину пам’ятки зруйнувала будівельна техніка. Попри це, зважаючи на насиченість культурного шару, вчені сподіваються на цікаві знахідки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую