ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Представництво фірми «Singer» сто років тому було в… Меджибожі

Історія 2553
Представництво «Singer» було у Меджибожі на вулиці Замковій
Представництво «Singer» було у Меджибожі на вулиці Замковій. Фото: надане Ігорем Западенком з фондів ДІКЗ «Межибіж»

Про це свідчить друкований рекламний буклет швейних машин «Singer» початку XX століття.

Науковці Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» виявили цікаву історичну деталь, що стосується минулого містечка. Виявляється, у Меджибожі на початку ХХ століття було… представництво американської фірми «Singer».

«Під час карантину Меджибізька фортеця реставрувалася та оновлювала музейні експозиції. Новими цікавинками поповнилася ескпозиція, яку присвячено ремеслам у містечку Меджибожі – у ній з’явилася постійно діюча виставка про шевство, тобто про пошиття взуття», - розповідає Ігор Западенко, заступник директора Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Зазначає, що шевські інструменти з дивними, нині забутими назвами, взуття пошите на замовлення і фабричне, унікальні лялькові чоботи і черевички, які б могла взути на ніжки маленька фея – усе це тепер можна побачити на власні очі.

Читайте також: У Меджибізькій фортеці відновили замковий міст та дах Круглої вежі.

«Виставлено для огляду й швейну машинку американської фірми «Singer» – не просту, а спеціальну, якою можна шити шкіру для взуття. А найунікальнішим експонатом є друкований рекламний буклет швейних машин «Singer» початку XX століття. У ньому зазначено адреси представництв цього бренду, який нині відомий у всьому світі: у Києві на Хрещатику, у Старокостянтинові на вулиці Меджибізькій, і у Меджибожі на Замковій, тобто на головній вулиці містечка», - розповідає Ігор Западенко.

Вулиця Меджибізька у Старокостянтинові. Фото: надане Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» Хмельницьким музеєм-студією фотомистецтва.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую