ye-logo.v1.2

Пам’ятний знак воякам УНР встановлюють у Чорному Острові

Історія 1540
До відкриття активісти створюють стінопис із зображенням потяга, у якому пересувався штаб УНР
До відкриття активісти створюють стінопис із зображенням потяга, у якому пересувався штаб УНР. Фото: зі сторінки Анатолія Бєлєванцева у фейсбуці

Сто років тому тут відбувся бій військ УНР з більшовиками.

У селищі Чорний Острів встановлюють пам’ятний знак «Борцям за волю України». Його офіційне відкриття відбудеться 6 липня на честь сторіччя з дня героїчного бою під Чорним Островом військ УНР з більшовиками, який закінчився перемогою українських вояків.

«Знак буде встановлено на місці, де смертельно поранили полковника Євгена Мишковського. Саме за цей бій головнокомандувач українського війська Симон Петлюра удостоїв Мишковського звання генерала-хорунжого армії УНР. Тут він отримав поранення, його вивезли до Тернополя, де він 9 липня помер і похований на Микулинецькому кладовищі», - розповідає Анатолій Бєлєванцев, головний спеціаліст з відділу освіти, культури, молоді та спорту Чорноострівської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

Читайте також: Представництво фірми «Singer» сто років тому було в… Меджибожі.

Пам’ятний знак матиме вигляд двох гранітних каменів з мармуровою таблицею, на якій зображено Євгена Мишковського, та відповідним написом.

«Територію облагородимо, висадимо калину, встановимо символічний шматок залізничної колії. До речі, саме зараз наші активісти тут створюють мурал із зображенням потяга, у якому пересувався штаб УНР. Адже тоді, сто років тому, залізничну колію перед переправою до станції Чорний Острів червоноармійці підірвали і шість вагонів затонули у трясовині неподалік селища», - каже Анатолій Бєлєванцев.

Окрім громадськості, на відкриття завітають представники Інституту національної пам’яті. Будуть також реконструктори з Кам’янця-Подільського, які створюватимуть атмосферу сторічної давнини.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую