ye-logo.v1.2

12 лютого: історія, події та факти

Історія 1468
12 лютого 1920 року повідомлялося, що в університеті в Кам
12 лютого 1920 року повідомлялося, що в університеті в Кам'янці-Подільському збудовано невелику обсерваторну вежу.. Фото: uinp.gov.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Цьогорічну дату 12 лютого (12.02.2021) називають дзеркальною, адже складається вона з повторюваних цифр. Якщо прочитати дату справа наліво і зліва направо - число буде однаковим. Таких днів у календарі вкрай мало, тому їм приписують магічні властивості. Ці дати також називають «паліндромами»: за аналогією зі словами і фразами-перевертнями.

До того ж, з цієї дати саме сьогодні починається Китайський Новий рік. За традицією в Китаї Новий рік припадає не 1 січня. Його дата визначається за місячним календарем: свято припадає на другий молодик після зимового сонцестояння. Тому рік Білого металевого бика вступає у свої права 12 лютого 2021 року, а закінчиться - 1 лютого 2022 року.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

* 1502 рік - Португальський мореплавець Васко да Гама відплив з Ліссабона у свою другу подорож до Індії. Ескадра да Гама придушила заворушень у Калькутті і було затверджено зверхність Португалії над усім західним узбережжям Індії. У 1519 Васко да Гама отримав звання графа ді Відіґейра, а через 5 років — титул віце-короля Індії.

* 1918 рік – У Коростені Мала Рада УНР прийняла Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави.

* 1924 рік – Мумію Тутанхамона вийняли з гробниці через 15 місяців після її відкриття.

* 1946 рік – Вінстон Черчилль вперше промовив улюблену фразу всіх політиків: No Comments.

Цього дня народилися

* 1809 рік - Чарльз Роберт Дарвін, англійський вчений, який створив сучасну теорію еволюції і запропонував разом з Альфредом Расселом Воллесом принципи природного відбору

Цей день в історії Хмельниччини 11 лютого

У 1920 році преса повідомила, що у Кам’янець-Подільському державному українському університеті збудовано обсерваторну вежу, в які проводитимуться практичні вправи для студентів. В обсерваторії розмістили 150-кратний телескоп. Втілив цю справу у життя астроном-наглядач університету Олександр Аленич.
Краєзнавець Олег Будзей писав що, розпочалося створення астрономічної обсерваторії восени 1919 року. Справа виявилася нелегкою. Як писав очевидець тих подій: «не буде перебільшенням сказати, що тільки уперта завзятість астронома-наглядача Олександра Аленича поборола стихійні труднощі та перешкоди». 12 лютого 1920 року преса повідомила, що в університеті збудовано невелику обсерваторну вежу. Телескоп, розміщений в обсерваторії, належав самому Олександрові Андріановичу. Заради справи він не пошкодував придбаних за власні кошти приладів, якими користувалася не лише студентська молодь, а й чимало охочих кам’янчан-романтиків.

12 лютого 2015 року в Донеччині загинув хмельничанин Володимир Панчук - сержант резерву Міністерства внутрішніх справ України. З початком війни на сході України він пішов добровольцем у 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас».

БМП, в якому перебував Володимир Панчук, потрапила у засідку ворога. Саме у цьому бою і загинув хмельницький військовий. 19 лютого обміняли одного полоненого терориста на тіло Володимира Панчука та ще кількох воїнів.

Володимир Панчук нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) та є почесним громадянином Хмельницького (звання теж надано посмертно).

На фасаді СЗОШ №12 в Хмельницькому відкрили меморіальну дошку загиблому Герою російсько-української війни Володимиру Панчуку. Фото: memorybook.org.ua

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую