ye-logo.v1.2

27 квітня: історія, події та факти

Історія 2093
27 квітня 1990 року в Нетішині замайорів перший на Хмельниччині синьо-жовтий стяг
27 квітня 1990 року в Нетішині замайорів перший на Хмельниччині синьо-жовтий стяг. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Сьогодні, 27 квітня, в Україні відзначають День кадровика. Однак фактично це професійне свято є неофіційним. Воно бере свій початок у 1993 році. Тоді члени Кабміну прийняли постанову №301 «Про трудові книжки працівників». Таким чином уряд затвердив зразок бланка української трудової книжки.

Фактично кадровики — це люди, які повинні знаходити баланс між інтересами роботодавця та найманого працівника. Тобто насамперед він має забезпечити дотримання трудового законодавства.

До речі, цього ж дня є низка неофіційних міжнародних свят. Наприклад, 27 квітня відзначають Всесвітній день тапіра. Тапіри — це рід травоїдних тварин, які дещо схожі нагадують на свиню, але мають короткий, пристосований для хапання хобот. Здебільшого ці тварини мешкають у Південній та Центральній Америці, а ще один їх вид — у Південно-Східній Азії. Нині ж через людську діяльність тапіри опинилися на межі вимирання.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1773 рік — Англійський парламент прийняв так званий «чайний акт», який мав для світу доленосні наслідки. Цей документ дозволив Ост-Індійській торговій компанії без мита ввести у північноамериканські колонії півмільйона фунтів, тобто понад 226 тонн, чаю. Запровадження такої монополії поставило під загрозу місцевих купців, а далі — викликало хвилю протестів, які переросли у віну за незалежність нинішніх США.

1940 рік — За наказом райхсфюрера Генриха Гіммлера у Польщі поблизу Кракова було створено концентраційний табір Аушвіц, який став першим концтабором, призначеним для масового знищення людей.

1965 рік — У США запатентовані підгузки «Памперс».

1995 рік — День заснування Державної скарбниці України.

Цього дня народилися

1494 рік — Сулейман I Пишний, османський султан при якому Османська імперія набула найбільшого розширення, а також — чоловік Роксолани.

1791 рік — Семюел Фінлі Бріз Морзе, американський винахідник і художник. Йому належить винахід Абетки Морзе.

1920 рік — Марк Красносельський, український математик, засновник сучасного підходу до задач нелінійного аналізу.

Цей день в історії Хмельниччини

27 квітня 1990 року на Хмельниччині був піднятий перший Прапор України. Це сталось у Нетішині після установчих зборів Народного Руху України. Противники встановлення синьо-жовтого стяга намагалися перешкодити цьому. Тому нетішинці оздобили стовп, на якому тримався прапор спеціальними ножами, щоб зірвати його було неможливо. Ці ножі збереглися й донині. Вже за незалежності, на місці підняття прапору встановили спеціальний пам’ятний знак на вшанування цієї події.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую