ye-logo.v1.2

Хмельницькому музею подарували старовинну пивну пляшку проскурівської броварні

Історія 3871
Старовинну пляшку передав музею Сергій Добжанський
Старовинну пляшку передав музею Сергій Добжанський. Фото: краєзнавчого музею

Пиво розвивали у пляшки з рельєфними написами та знаком-вензелем виробника.

У колекції Хмельницького обласного краєзнавчого музею з’явився новий експонат –фірмова пивна пляшка з рельєфним написом проскурівської пивоварні. Подарував пляшку активний поповнювач фондів музею рідкісними предметами Сергій Добжанський.

«У 1901 році дворянин німецького походження Леон Кляве збудував у Проскурові пивоварний завод. Його продукція швидко здобула визнання серед споживачів. Виготовляла броварня декілька сортів пива, а розливала їх у фірмові пляшки з рельєфними написами та зображенням знаку виробника у вигляді вензеля на картуші», - зазначають в краєзнавчому музеї.

Після встановлення радянської влади пивний завод став держпідприємством. На початку 1920-х років минулого століття він увійшов до Західно-Подільського харчотресту і продовжив випускати хмільний напій.

Збереглась також традиція розливати пиво у пляшки з рельєфними написами та знаком виробника.

«От тільки написи були змінені. Замість «Л.Г. Кляве Проскуров. Знак заявлен отд. пром.» стало «Західно-Подільський харчотрест. Проскурів». Змінили також літери вензеля – відтепер це були «ХТ», тобто – харчотрест», - пояснюють у музеї.

Саме така «харчотрестівська» пляшка відтепер є у фондах краєзнавчого музею.

Нагадаємо, раніше Сергій Добжанський подарував музею одну з найзагадковіших монет середньовіччя – Подільський пів грошик. Це монета Подільського князівства ХІV століття, яка карбувалась за часів правління князів Костянтина та Федора Коріятовичів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую