ye-logo.v1.2

Найбільший літак і безперервне читання «Кобзаря»: Україна в Книзі рекордів Гіннеса

Історія 3148
Ан-225 «Мрія» встановив 240 світових рекордів
Ан-225 «Мрія» встановив 240 світових рекордів. Фото: зі сайту ДП «Антонов»

Про світові рекорди, встановлені українцями

Сьогодні, 24 серпня, Україна святкує 30-ту річницю відновлення незалежності. Ці три десятиліття запам’яталися різними перемогами та втратами. Щоб лише перерахувати усі здобутки українців, не вистачить навіть одного розлого матеріалу. Тому сайт «Є» вирішив поглянути на це питання під дещо іншим кутом й дізнатися, якими подіями відзначилась наша країна і увійшла до Книги рекордів Гіннеса. Спробували обрати кілька з них, які можна назвати найвагомішими та найцікавішими.

Унікальний випадок в історії авіації

Найбільший та найпотужніший транспортний літак — український. Звісно, йдеться про Ан-225 «Мрія» (кодова назва НАТО — «Козак»). Його створили у київському конструкторському бюро імені Антонова. Один з головних авторів літака - Віктор Толмачов - також займався створенням Ан-124 «Руслан». Останній нині займає другу сходинку після «Мрії» у рейтингу транспортних літаків з найбільшою у світі вантажністю. А третє місце посідає американський військово-транспортний літак C-5 «Galaxy». Для порівняння: максимальна злітна маса «Мрії» становить 640 тонн, а «Galaxy» — 381 тонну.

Розробка Ан-225 стартувала ще у радянські часи. Його створювали під потреби тогочасної космічної програми, зокрема, для перевезення ракет і космічного корабля багаторазового використання «Буран». Однак після розвалу Радянського Союзу потреба у такому потужному літаку відпала.

Але наприкінці 90-х експериментальний Ан-225, схований в ангарі, вирішили осучаснити для комерційного використання. Й фактично друге, але значно повноцінніше життя, цей літак отримав у 2001 році. Під час свого використання він встановив 240 світових рекордів, ставши унікальним випадком в історії авіації. За це у листопаді 2004 року Міжнародна федерація повітроплавання внесла Ан-225 до Книги рекордів Гіннеса.

Один зі світових рекордів Ан-225 «Мрія» встановив як літак з найбільшою у світі злітною масою. Якщо спершу вона становила 600 тонн, то у 2000-2001 роках українські авіаконструктори збільшили її до нинішніх 640 тонн. Цей рекорд поки не побив жоден з літаків.

Українці — співоча нація

2 квітня 2012 року Україна встановила світовий рекорд за тривалістю телемарафону національної пісні. Проходив він у прямому ефірі Першого національного телеканалу та в мережі інтернет. Телемарафон загалом тривав 110 годин. За цей час на ньому виступило 2 012 виконавців. Таким чином Україна змогла побити попередній рекорд, який досягли в Італії. Там у місті Пезаро подібний телемарафон тривав на сім хвилин менше.

Найдовше поетичне читання та наймасовіша лекція

Національний університет «Острозька академія» є єдиним вищим навчальним закладом України, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса. До того ж — двічі. Перший рекорд студенти Острозької академії встановили у березні 2014 року в номінації «Найдовший марафон читання». З 27 лютого до 18 березня, тобто впродовж 456 годин, орієнтовно три тисячі людей безперервно декламували «Кобзар» Тараса Шевченка. Його учасники прочитали книгу 45 разів поспіль. Спостерігали за цим 228 свідків.

Безперервне читання «Кобзаря» тривало 456 годин. Фото: зі сайту національного університету «Острозька академія»

Безперервне читання «Кобзаря» тривало 456 годин. Фото: зі сайту національного університету «Острозька академія»

Крім того, це безперервне читання «Кобзаря» транслювалося наживо у мережі інтернет і пережило 18 хакерських атак. Однак спроби зловмисників зірвати марафон не завадили студентам Острозької академії встановити цей світовий рекорд. Своє досягнення вони присвятили 200-річчю з Дня народження Тараса Шевченка та подвигу Героїв Небесній Сотні.

А 10 жовтня 2019 року цей університет встановив ще один світовий рекорд, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса у номінації «Наймасовіша лекція з археології». Того дня впродовж години одразу 299 студентів слухали археолога, кандидата історичних наук Богдана Прищепу. Таким чином заклад вирішив відсвяткувати 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія».

Від найбільшої колекції сонечок до найбільшої ваги

Впродовж останніх років українці встановили низку світових рекордів. Наприклад, 21 листопада 2019 року в Книгу рекордів Гіннеса потрапила жителька Дніпра Надія Комарова. Її визнали власницею найбільшої колекції предметів, які зображують сонечко (йдеться про комаху). Левову частку своєї колекції пані Надія зібрала впродовж останніх десяти років, й на час встановлення рекорду вона налічувала 5 555 сонечок.

«Коли ми були дітьми, вірили, якщо відпустити сонечко і дозволити йому полетіти на свободу, здійсниться будь-яка мрія. Ми вважали його позитивною сонячною істотою і символом удачі. Як не дивно, я все ще вірю в це», — розповіла Надія Комарова представникам Книги рекордів Гіннеса.

Надія Комарова зібрала колекцію з 5 тисяч 555 сонечок. Фото: з фейсбуку Надії Комарової

Надія Комарова зібрала колекцію з 5 тисяч 555 сонечок. Фото: з фейсбуку Надії Комарової

Натомість харків’янин Леонід Станіславський 18 жовтня 2020 року став найстарішим активним тенісистом світу. На той час чоловіку було 96 років і 210 днів. Ідея подати свою заявку до Книги рекордів Гіннеса виникла після того, як він впродовж кількох років поспіль намагався знайти суперника у його віковій групі. Тоді ж виявилося, що він є найстаршим активним тенісистом у всьому світі.

А один з останніх світових рекордів в Україні був встановлений 15 квітня цього року. В Кривому Розі паверліфтер В’ячеслав Павлічук підняв у становій тязі за одну хвилину найбільшу вагу — 5 834 кілограмів.

Читайте також: Новий рекорд України: між Хмельницькою та Тернопільською областями розгорнули найдовший прапор

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую