ye-logo.v1.2

Меджибіж унікальний: над чим працюють реставратори

Історія 2426

Основні роботи наразі проводять у палаці Сенявських, який, власне, за музейною концепцією, має стати «Палацом європейських історій».

Фортеця у Меджибожі продовжує змінюватися: тривають протиаварійні та реставраційні роботи на об’єктах заповідника. Цього року з обласного бюджету на реставрацію у Меджибізькій фортеці виділили 5,8 мільйона гривень. Понад 2 мільйони вже освоїли, розповів сайту «Є» директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець.

Основні роботи наразі проводять у палаці Сенявських, який, власне, за музейною концепцією, має стати «Палацом європейських історій».

«Цього року робимо постійний дах палацу Сенявських, - розповідає Олег Погорілець. – Також проведемо тинькування верхньої частини та стін палацу, впорядкування підлоги в підземеллі та на першому поверсі. За можливості також встановимо зовнішні вікна та двері, щоб вітер вже не гуляв стінами».

«Цього року робимо постійний дах палацу Сенявських», - розповідає Олег Погорілець

Палац відновлюють за давніми зображеннями.

«Ми маємо велику колекцію іконографії, - каже директор заповідника. - Це і гравюри ХІХ століття, фотографії кінця ХІХ – початку ХХ століття, тож кожен елемент був розроблений проектантами та реставраторами саме так, як це було раніше».

Реставратори проводять тинькування верхньої частини та стін палацу

У процесі музеєфікації кожен поверх палацу Сенявських матиме свою історію. Відтак розповідатиме відвідувачам як змінювався палац, хто тут мешкав, які тут діяли заклади...

Нагадаємо, минулого року археологи Меджибізької фортеці натрапили на знахідку, яка поставила крапку в багатьох дискусіях між дослідниками палацу Сенявських, котрі виникали в останні роки. Археологічні дослідження підтвердили - у XVI столітті палац мав двоповерхову аркадну галерею, яка свого часу була окрасою будівлі. А за знайденими неподалік палацу залишками кам'яних колон та карнизів, можна уявити, як вона виглядала.

Кожен елемент був розроблений проектантами та реставраторами саме так, як це було раніше

Також тут були віднайдені фрагменти порталу парадного входу до палацу, який свого часу знищили. Утім, каже Олег Погорілець, коли саме зникла галерея – потрібно ще розгадати.

І додає, що з повної уяви про галерею, у заповіднику скористаються європейською практикою і планують створити великі і точні макети палацу з галереєю. Вони будуть експонуватися у виставкових залах відреставрованого палацу Сенявських.

У процесі музеєфікації кожен поверх палацу Сенявських матиме свою історію

«Ми плануємо зробити музеєфікацію цих фундаментів, щоб туристи могли собі уявити, якою була ця галерея, - каже Олег Погорілець. – А коли матимемо достатньо інформації – зробимо макет палацу станом на XVI століття, щоб показати який він мав вигляд».

Також у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» продовжують досліджувати територію фортеці, робити нові відкриття, дивувати туристів знахідками. Так, цього року під час розкопок тут натрапили на шахову фігуру, яку датують приблизно XII століттям. Фігуру вже нарекли «Sleeping king» - Сплячий король Меджибізького замку. Її називають найяскравішою знахідкою цьогорічного археологічного сезону.

Цього року під час розкопок тут натрапили на шахову фігуру, яку датують приблизно XII століттям. Фігуру вже нарекли «Sleeping king» - Сплячий король Меджибізького замку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую