ye-logo.v1.2

У Меджибожі знайшли княжу печатку ХІІ століття: що відомо про давній артефакт

Історія 7159
Якщо говорити про князівські та митрополичі печатки, то це п
Якщо говорити про князівські та митрополичі печатки, то це п'ята за рахунком знахідка на теериторії заповідника «Межибіж». Фото: з архіву

Вона є свідченням високого адміністративного статусу Меджибізького замку за часів Давньоруської держави.

Ще однією цікавою знахідкою порадував цього року археологічний сезон у Меджибізькій фортеці. Під час розкопок археологи віднайшли печатку Великого київського князя Ярослава Ізяславовича, яка датується 1150-ми роками. Про це сайту «Є» розповів Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

«Знахідка для Меджибожа справді унікальна, - каже Олег Григорович. – Адже вона є свідченням високого адміністративного статусу Меджибізького замку на ХІІ століття».

До слова, це вже не перша печатка Давньоруського часу, знайдена на території фортеці.

«Якщо говорити про князівські та митрополичі печатки, то це п’ята за рахунком знахідка, - розповідає Олег Погорілець. - Всі вони різні та належать до часів правління різних князів. Але вони дають нам важливу інформацію про те, що протягом століть Меджибіж був важливим адміністративним центром: тут була князівська адміністрація, перебували писарі, з усіх куточків Давньоруської держави сюди надсилалися грамоти».

З одного боку цієї печатки зображений святий Пантелеймон, а з іншої - Іоан Хреститель з піднятою для хрещення рукою. Фото: надане Олегом Погорільцем

Княжу печатку знайшли на території фортеці, на розкопі неподалік від палацу Сенявських. Саме там нещодавно був знайдений ще один унікальний артефакт – шахова фігура, яку вже нарекли «Sleeping king» - Сплячий король Меджибізького замку.

Свинцева печатка, яку знайшли археологи, невелика за розміром. Аби правильно її атрибутувати науковці заповідника звернулися до сфрагіста та геральдиста Олександра Алфьорова, який спеціалізується на таких предметах та є укладачем каталогу князівських печаток.

«З одного боку цієї печатки зображений святий Пантелеймон, а з іншої - Іоан Хреститель з піднятою для хрещення рукою, - каже Олег Погорілець. - Тепер ми точно знаємо, що це печатка Великого київського князя Ярослава Ізяславовича, яка датується 1150-ми роками».

Читайте також: Меджибіж унікальний: над чим працюють реставратори

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую