ye-logo.v1.2

Знахідка за знахідкою: другу печатку київського князя знайшли у Меджибожі

Історія 2056
Артефакт датують ХІІ століттям
Артефакт датують ХІІ століттям. Фото: Permanent Archaeological Expedition Medzhybizh-2000

Знайдені печатки належать до періоду ХІІ століття.

Ще одну печатку Великого київського князя Ярослава Ізяславовича, яка датується 1150-ми роками, знайшли під час археологічних досліджень на території фортеці у Меджибожі. Це друга така, фактично за десять днів, знахідка на розкопі поблизу палацу Сенявських. Про це сайту «Є» розповів Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

З одного боку знайдених печаток зображений святий Пантелеймон, а з іншої - Іоан Хреститель з піднятою для хрещення рукою.

«Знайшли печатку на тому ж розкопі, що й першу, - каже Олег Погорілець. - Її збереженість навіть дещо краща, ніж попередньої. Вона так само невеличкого розміру, проглядається зображення святих, але практично не видно написів».
Знайдені печатки належать до періоду правління Великого київського князя Ярослава (Іоана) II Ізяславовича, синова Ізяслава Мстиславовича, котрий в 1146 році надав Межибоже Святославу Всеволодовичу. Обидві знайдені печатки схожі за іконографією та розмірами, виготовлені на заготовці малого розміру, що для науковців поки є на загадкою. Як і те, про що велося таке активне листування Києва та Меджибожа в другій половині ХІІ століття… Цю таємницю, зазначають в заповіднику, ще теж належить розгадати.

З одного боку знайдених печаток зображений святий Пантелеймон, а з іншої - Іоан Хреститель з піднятою для хрещення рукою. Фото: Permanent Archaeological Expedition Medzhybizh-2000

Нагадаємо, цього археологічного сезону на території Меджибізької фортеці був знайдений ще один унікальний артефакт – шахова фігура, яку вже нарекли «Sleeping king» - Сплячий король Меджибізького замку. За попередніми припущеннями, з огляду на форму, пропорції та оформлення, фігурка іранського походження. Саме звідти в часи Київської Русі такі шахи могли потрапити до Києва, а звідти – до Меджибожа, де була князівська канцелярія.

Читайте також: Меджибіж унікальний: над чим працюють реставратори

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую