ye-logo.v1.2

Вік Смотрицького каньйону та крок до автокефалії Української церкви - 11 жовтня в історії

Історія 1132
11 жовтня 2016 року в Кам
11 жовтня 2016 року в Кам'янці-Подільському науковці з національного університету імені Івана Огієнка зробили офіційну заяву щодо літочислення Смотрицького каньйону. Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

11 жовтня 2016 року в Кам’янці-Подільському науковці з національного університету імені Івана Огієнка зробили офіційну заяву щодо літочислення Смотрицького каньйону. За їх словами, воно розпочалося 230 тисяч років тому. Саме тоді, з моменту Дніпровського зледеніння, розпочалося формування цієї геологічної пам’ятки природи.

Такий висновок науковці зробили внаслідок досліджень, які замовила міська рада. Працювала велика команда під керівництвом кандидатів географічних наук: доцента кафедри екології Ганни Чернюк, яка займається подібними розвідками 30 років, і доцента кафедри географії та методики її викладання Ігоря Касіяника.

Цей день в історії Хмельниччини

Із жовтня до грудня 1653 року військ під проводом Богдана Хмельницького та кримського хана Іслам Гірея ІІІ тримали в облозі табір польської армії під містечком Жванець (нині село у Кам’янець-Подільському районі - авт.).

Зокрема, 11 жовтня козаки разом із кримськотатарським військом щільно оточили сили противника. Таким чином армія Речі Посполитої залишилась без доступу до продовольства й опинилася у критичній ситуації. До початку грудня від голоду і хвороб померло щонайменше 20 тисяч людей.

Богдан Хмельницький був упевнений, що за обставин, в яких опинилися поляки, король буде змушений капітулювати. Тому, зважаючи й на ненадійність кримського хана як союзника, він відмовився від вирішальної битви. Тим часом польському королеві вдалося змовитись з ханом і без участі гетьмана вони уклали сепаратне перемир’я.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1881 - Американець Дейвід Гендерсон Х'юстон зі штату Вісконсін запатентував роликову фотоплівку для фотокамер.
• 1887 - Американський винахідник Томас Едісон запатентував електричну машину для підрахунку голосів на виборах.
• 1949 - На 3-й Генеральній Асамблеї Всесвітньої медичної асоціації прийнято перший міжнародний кодекс медичної етики, головними принципами котрого стали прийняття медичного рішення виключно в інтересах пацієнта, співчуття до нього і повага його людської гідності.
• 1980 - Радянські космонавти Валерій Рюмін і Леонід Попов повернулись на Землю після рекордного по тривалості 185-денного перебування на борту станції «Салют».
• 2008 - У Берліні Віталій Кличко переміг Семюеля Пітера і після чотирьох років перерви в професійній кар'єрі повернув собі пояс чемпіона за версією WBC.
• 2018 - Скликаний у Стамбулі Священний Синод Вселенського патріархату скасував юридичне зобов'язання Синодального листа від 1686 року, який надавав право патріарху московському висвячувати київського митрополита у порядку ікономії, зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета (Денисенка) та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія (Малетича), визнавши їх канонічними, і висловив підтримку в наданні автокефалії Українській церкві.

В цей день народилися

• 1906 - Ігор Андрійович Савченко, український кінорежисер український кінорежисер (Гармонь, Дума про козака Голоту, Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, Третій удар).
• 1942 - Володимир Олександрович Яворівський, український письменник, політик.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую