ye-logo.v1.2

Символи Нетішина та «Просвіта» у Кам’янці-Подільському — 11 грудня в історії

Історія 3208
11 грудня 1996 року затверджено малий герб і прапор Нетішина
11 грудня 1996 року затверджено малий герб і прапор Нетішина. Фото: з фейсбуку виконавчого комітету Нетішинської міськради

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

11 грудня 1918 року часопис «Село» опублікував кілька матеріалів про життя та діяльність Кам’янець-Подільського товариства «Просвіта». У першому з них йшлося про стан Народного дому, в якому й перебувала організація.

Ще на початку листопада, спостерігаючи безпорадне становище полонених, які поверталися з німецького та австрійського полону, «Просвіта» відвела для них один зал, де вони могли відпочити. Однак в останні дні панування гетьманської влади у місті в товариства відібрали ключі від будинку, що унеможливило будь-який догляд за ним. Як наслідок, за дуже короткий час будівля катастрофічно занепала, набувши жахливого вигляду. Зі зміною влади «Просвіта» знову отримала доступ до Народного дому, де відразу зайнялася прибиранням та проведенням необхідної дезінфекції.

В іншому матеріалі йшлося про стан українізації в закладах освіти. Рада товариства «Просвіта» звернулася до усіх директорів середніх шкіл міста з проханням подати інформацію, які українознавчі дисципліни читалися у їх закладах. А у разі відсутності таких уроків — вказати з яких причин так сталося.

Цей день в історії Хмельниччини

11 грудня 1766 року король Станіслав ІІ Август Понятовський підтвердив права міста Полонне на прохання його тогочасного власника князя Марціна Єжи Любомирського. Імовірно, тоді ж виник історичний герб Полонного з зображенням християнського патрона князя — Святого Мартина, який сидить верхи на коні. У XIX – на початку XX століть місто було центром Полонської волості.

11 грудня 1996 року затверджено малий герб та прапор Нетішина. Смуги синьої барви на прапорі та гербі міста символізують чистоту навколишнього середовища; смуги жовтої барви — піски, на яких стоїть місто та ХАЕС; зелені барви — символ Поліського краю; золоті трипалі соснові гілочки — щедрість та багатство краю; стилізована «квітка» срібної барви — фрагмент атомного реактора ВВЕР-1000 Хмельницької АЕС, що складається зі семи шестигранних касет, утворюючи так звану «квітку», що символізує надійність і безпеку.

11 грудня 2013 року журналісти Хмельницького підписали заяву до влади з вимогою припинити тиск на пресу. В заяві йшлося: «Намагаючись незаконними силовими методами придушити Всеукраїнський Євромайдан, чинна в Україні влада вдалася до чергового замаху на свободу слова. Журналістів б’ють, залякують, кидають за ґрати. Вимагаємо від влади: припинити переслідування журналістів, звільнити всіх політв’язнів, виконати вимоги Євромайдану».

Заява до влади. Фото: з архіву редакції

Заява до влади. Фото: з архіву редакції

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1941 рік — Підтримавши свого союзника Японію, Німеччина оголосила війну США.

1946 рік — Генеральна Асамблея ООН створила ЮНІСЕФ, метою якої стало поліпшення стану здоров’я, харчування, умов життя дітей, які постраждали під час Другої світової війни. У 1953-му ООН розширила коло діяльності ЮНІСЕФ і продовжила його повноваження на невизначений період. В Україні представництво цієї організації відкрили у 1997 році.

1993 рік — На аукціоні в Нью-Йорку продали вітальну телеграму, яку 12 квітня 1961 року Микита Хрущов надіслав Юрію Гагаріну. Остаточна ставка на аукціоні сягнула 68 тисяч 500 доларів, що стало світовим рекордом вартості телеграм.

В цей день народилися

1843 рік — Роберт Кох, німецький мікробіолог, лауреат Нобелівської премії за дослідження і відкриття, пов’язані з лікуванням туберкульозу.

1882 рік — Андрій Бандера, український релігійний і громадський діяч, капелан Української Галицької Армії, батько Степана Бандери.

1882 рік — Макс Борн, німецький фізик, який став одним з основоположників квантової механіки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую