ye-logo.v1.2

У Меджибожі знайшли давню кахлю XV століття, аналогів якій нема в Україні

Історія 2814
«Це рідкісна знахідка як для України, так і для Європи», - каже директор заповідника
«Це рідкісна знахідка як для України, так і для Європи», - каже директор заповідника. Фото: надане Олегом Погорільцем

На рідкісну кахлю натрапили під час досліджень на території заповідника.

У Меджибожі на території фортеці продовжують дослідження, розпочаті у минулі роки. Не дивлячись на те, що цього року тут не проводять повномасштабних археологічних розкопок, цього літа тут вкотре проходять практику студенти, працюють волонтери та археологи заповідника. І сезон досліджень уже порадував цікавими знахідками. Як розповів сайту «Є» директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець, на території фортеці знайшли кахлю, аналогів якій нема в Україні.

«Це рідкісна знахідка як для України, так і для Європи, - каже Олег Григорович. – Датуємо її XV століттям. Це одна з тих найраніших кахель, які з’явилися разом з такими обігрівальними пристроями як печі та каміни. Поки що аналогій такої знахідки дуже мало. Єдина є в білоруському Клєцку. В Україні таких знахідок до цього не було».

Нині кахля уже поповнила колекцію артефактів та представлена в експозиції на огляд відвідувачів.

Давні кахлі можна побачити в музейній експозиції

За словами Олега Погорільця, наразі на території фортеці тривають дослідження фортифікацій давнього Меджибожа, а саме Давньоруської структури та періоду Литовського князівства.

«Це і рови, і залишки оборонних будівель, замку періоду XIV-XV століття, - пояснює директор заповідника. - Усе це досліджуємо і наносимо на наш загальний план, щоб мати уявлення, як замок виглядав в ХІІІ-XV століттях. Це нам дає можливість бачити зародження та процес розвитку фортифікацій сучасного замку та як вони були пов’язані з обороною усього міста».

Наразі роботи на об'єктах Меджибізької фортеці разом з науковцями заповідника проводять студенти-волонтери Національного університету «Києво-Могилянська академія». А дещо раніше під час археологічної практики студентів Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля (Луганськ-Сєверодонецьк) була завершена розчистка однієї з підземних споруди на території Меджибізької фортеці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую