ye-logo.v1.2

На Хмельниччині вшанували воїнів УПА, встановивши пам'ятний хрест

Історія 531
Науковці починають досліджувати все, що пов
Науковці починають досліджувати все, що пов'язане з цією подією. Фото: Суспільне Хмельницький

Він встановлений на місці, де вояки полягли в бою з більшовиками.

Поблизу села Шрубків, що в Меджибізькій громаді, 15 червня встановили дерев'яний хрест та пам'ятну дошку на місці, де 16 червня 1945 року в бою з підрозділами московсько-більшовицьких військ НКВС героїчно полягли за волю України вояки відділу УПА «Галайди». Про це повідомляє Суспільне Хмельницький.

Голова громадської організації «Меморіал Південна Волинь» Ігор Золотун в коментарі для Суспільне Хмельницький зазначив, що на цьому місці загинуло близько 30 людей, які були родом із Тернопільщини та Рівненщини.

На пам'ятній дошці викарбувано імена 4-х людей, які віддали життя за волю України: Олекси Космачука, Василя Бондарчука, Богдана Гайовського та дівчини на псевдо «Оксана» яка працювала санітаркою в УПА.

Директор державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець розповів у сюжеті, що документи про бій знайшли три роки тому.

«Про все це було відомо тільки на рівні розповідей. Ніхто не знав, де документи. Їх знайшов дослідник Ігор Марчук у рівненському архіві», - зазначив Олег Погорілець.

За його словами, науковці починають досліджувати все, що пов'язане з цією подією. Місце поховання українських воїнів поки невідоме.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую