ye-logo.v1.2

Найбільше польських замків і палаців збереглося на Хмельниччині

Історія 4716

Про це днями повідомив відомий дослідник старовинної польської архітектури, автор путівника «Польські замки та резиденції України», журналіст Дмитро Антонюк

З його слів, як це не дивно, лідером у цій сфері є навіть не Львівщина чи Тернопільщина, а… Хмельниччина, де пан Антонюк нарахував 73 таких пам’ятки, серед яких як замки, тобто оборонні споруди, так і резиденції, тобто палаци. Друге, третє і четверте місця розподілились відповідно між Вінницькою, Львівською та Тернопільською областями.
До течі, на Хмельниччині презентація цього путівника відбулася лише у Кам’янець-Подільському Кам’янець-Подільський, 20 березня уНаціональному університететі імені Івана Огієнка.
«Більшість замків і шляхетських резиденцій звели колись на теренах України польські королі, магнати й військові діячі, – пише у путівнику автор. – У обох частинах праці представлено аж 470 пам’яток». І ця цифра неостаточна, оскільки Дмитро Антонюк сподівається, що, можливо, існують й інші резиденції польських родин, які він ще не відкрив.
У першій частині представлена історія польських родових гнізд, починаючи від часів середньовіччя і закінчуючи добою бароко; у другій - мова йде про польські резиденції від епохи класицизму і до 1939 року. Географічно путівник охоплює пам’ятки більшості правобережних областей України.
Описи палаців й замків містять захопливі історії життя їхніх мешканців (Ґрохольських, Собанських, Скібнєвських, Потоцьких, Сенявських Браницьких та інших родів), розповідають про метаморфози зовнішнього вигляду споруд, про цікавинки інтер’єру. Водночас автор закликає звернути увагу на ті пам’ятки, які опинились на межі зникнення, тому у книгах йдеться й про резиденції та замки, які на перший погляд вже не становлять інтересу для туристів.
Путівники також містять корисну інформацію про інфраструктуру і дороги, а також особисті враження, а, почасти, й пригоди автора, пов’язані із дослідженням архітектурного спадку поляків в Україні.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую