ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницька дитяча музична школа носитиме ім'я Миколи Мозгового

Культура 3959
Фото: tsn.ua

На сесії міської ради депутати ухвалили рішення про присвоєння Хмельницькій дитячій музичній школі №1 імені Народного артиста України, що народився на Поділлі.

З клопотанням розглянути питання щодо вшанування пам’яті Миколи Мозгового до міського голови Сергія Мельника звернулася київська громадська організація “Земляцтво “Хмельниччина”. Як повідомляє Хмельницька міська рада, таким чином земляки прагнуть вшанувати видатного українського поета, композитора і співака, хмельничанина, який понад 40 років творчої діяльності присвятив українській естраді.

Враховуючи визначні заслуги нашого земляка перед українським народом та те, що Микола Мозговий у кінці 70-х років минулого століття жив у місті Хмельницькому і працював на посаді соліста-вокаліста ВІА “Вірність” в обласній філармонії, міська рада вирішила присвоїти Хмельницькій дитячій музичній школі №1, що знаходиться на вул. Проскурівській, 18, ім’я Народного артиста України Миколи Мозгового.

Довідка:
Микола Петрович Мозговий народився 1 вересня 1947 року в селі Сарнів Волочиського району Хмельницької області у звичайній сільській родині. У 1969 році поступив до Харківського юридичного інституту, який закінчив у 1973 році. З 1971 до 1973 року паралельно навчався у Республіканській студії естрадно-циркового мистецтва у м. Києві.

Після закінчення студії був прийнятий на роботу в якості соліста-вокаліста Укрконцерту. За час творчої роботи отримав звання лауреата Республіканських, Всесоюзних, Міжнародних конкурсів. Закінчив Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського, професійний співак, композитор, написав чимало пісень, віршів, які стали популярними. За творчу працю був удостоєний почесного звання “Заслужений артист України” (1985).
1971 - 1994 - соліст Укрконцерту.

У 1993 році за великий особистий вклад у розвиток і збагачення української культури, високу професійну майстерність Микола Мозговий був удостоєний звання “Народний артист України”.

З 1993 року він очолює Український мистецький фонд імені Володимира Івасюка. Є засновником і незмінним головою журі двох Міжнародних телевізійних фестивалів: „Пісня буде поміж нас” імені Володимира Івасюка (м. Чернівці) та „Море друзів" (м. Ялта), в рамках яких проводяться конкурси молодих виконавців сучасної естрадної пісні. Завдяки високому професійному рівню цих конкурсів українська пісня поширюється по країнах світу, а молоді українські артисти продовжують високі традиції національної естради.

З 1994 до 1999 - директор і художній керівник Українського державного театру пісні.

З 1999 року Микола Мозговий трудиться на педагогічній ниві, завідувач кафедрою теорії та методики постановки голосу інституту мистецтв при Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова, професор (2004).
З березня 2005 року - генеральний директор-художній керівник Національного палацу мистецтв “Україна”.

В 2007 році, захистивши наукову дисертацію, здобув звання кандидата наук мистецтвознавства.
Зранку 30 липня 2010 року у народного артиста зупинилося серце. Миколі Мозговому було 62 роки.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую