ye-logo.v1.2
28 Листопада, 2020

Фільм, в якому знялися хлопці з Шепетівки, вразив американців

Культура 2195
Фільм Плем\'я, в якому знялися двоє шепетівчан, продовжує підкорювати кінокритиків
Фільм Плем'я, в якому знялися двоє шепетівчан, продовжує підкорювати кінокритиків. Фото: ukrkino.com.ua

У США в малий кінопрокат вийшла стрічка «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, яка вже віднайшла схвальний відгук американських кінокритиків

Докладну статтю про фільм та історії його створення присвятило уславлене видання «Rolling Stone». У ній Джейсон Ньюмен відповідає на питання, яким чином «Плем’я» стало найпотужнішою за впливом на глядачів стрічкою 2015 року. Про це, з посиланням на саму статтю, повідомляє Національна спілка кінематографістів України.

У статті розказано про творчу еволюцію режисерського проекту – від юнацьких вражень Мирослава Слабошпицького, що споглядав за життям школи для глухонімих, і його роботи кримінальним репортером у 1990-ті й пізнання «паралельного» існування цієї спільноти в українському суспільстві, до творення короткометражної стрічки «Глухота» як своєрідної «проби» теми і знімання фільму з непрофесійними акторами, що його Джейсон Ньюмен називає «виправданим ризиком».
 
Нагадаємо, в «Плем’ї» знялися шепетівчани Ярослав Білецький та Іван Тишко. До участі в зйомках української соціально-психологічної драми «про «неформальне» життя в закладі для дітей, що погано чують, Ярослава та Івана заохотила їхня вчителька — сурдопедагог Шепетівської спеціалізованої школи-інтернату Лілія Калюжна.
 
На Каннському кінофестивалі 2014 року фільм здобув три нагороди «Тижня критики» з чотирьох можливих: Гран-прі «Nespresso», премію «Одкровення» та грант від фундації «Gan». 14 вересня 2014 року на 19-му Міланському міжнародному кінофестивалі стрічку визнано найкращою художньою роботою 2014 року. 19 жовтня 2014 року фільм здобув приз «Сазерленд Трофі» Лондонського кінофестивалю. Перемогла картина й на польському кінофестивалі «Tofifest», отримавши гран-прі з формулюванням «Яскрава робота та крик у безсловесності проти нелюдського ставлення». У доробку «Плем’я» є ще декілька нагород міжнародних фестивалів.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую