ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2020

Івана Купала у Хмельницькому: з польовими квітами, але без вогнища та води

Культура 4349
На Івана Купала у Хмельницькому дівчата плели віночки з польових квітів
На Івана Купала у Хмельницькому дівчата плели віночки з польових квітів. Фото: автора

Магічне свято Івана Купала хмельничани відзначили у сквері імені Тараса Шевченка.

Сьогодні, 6 липня, на святковому дійстві обійшлось без традиційних стрибків через багаття, пускання віночків на воду та ворожінь. Проте у програмі Купала були ярмарок, купальські обряди, театралізоване дійство, народні співи та танці.

Розпочався день перед Іваном Купалом з виставки-ярмарку виробів декоративно-прикладного мистецтва народних майстрів Хмельницького. Ляльки-мотанки, вишиванки, скриньки, сувеніри, прикраси та ще багато цікавих речей ручної роботи виставили хмельницькі майстри.

Хмельничанка Юлія Прованс немає художньої освіти, але на ярмарку виставляє свої власні роботи – розфарбовані дерев’яні дощечки та скриньки. Жінка зізнається: грошей таке заняття багато не приносить, але ця робота насамперед для душі.

«Я ходжу на роботу, а художнім розписом займаюся у вільний час. Це заняття приносить мені задоволення та й виходить непогано. Я вже показувала свої роботи у Києві та й у нашому місті часто можна їх побачити, - розповідає майстриня. – На художника я ніколи не вчилася, але вже протягом двох років маю таке живописне хобі. Заробляти на життя цим важко, але все-таки підробіток дає».

На ярмарку були ляльки ручної роботи від хмельницьких майстринь

Цього року на святковому ярмарку представлені роботи лише місцевих митців та юних хмельничан. Серед товару ручної роботи – власноруч виготовлені школярами ляльки, сувеніри та прикраси.

«Сьогодні ми продаємо речі ручної роботи, які нам передали хмельничани. Діти виготовляли сувеніри, небайдужі хмельничанки у вільний час робили прикраси. Усі передавали, що могли», - говорить волонтер БФ «Добриня» Інна Каськова.

Останній в асортименті укропчик. За словами волонтерів - найпопулярніший товар

Ну що ж за Івана Купала без традиційних віночків з польових квітів. У Хмельницькому їх натхненно плели юні хмельничанки. Дівчата прикрасили свої голови квітами, але на воду сплетені вироби не пускали. «У мене вийшов великий віночок. Я вже не вперше його плету, тому він такий гарний. А ще мама трохи допомогла, - ділиться восьмирічна Вероніка. – Тепер носитиму його на голові, як інші дівчата».

Дівчата вчилися плести віночки з квітів

Замість традиційного купальського вогнища у сквері Шевченка організували народні танці та співи. А артисти театру «Дзеркало» розіграли для глядачів п'єсу Гоголя «Ніч напередодні Івана Купала» - фантастичну історію наповнену українськими легендами й переказами про чарівну квітку папороті, яка розквітає в ніч на Івана Купала.

Актори театру "Дзеркало" розкрили таємницю квітки папороті

На святі дітей розважали цікавими майстер-класами

Художній розпис скриньок від хмельничанки Юлії Прованс

На ярмарку продавали картини

Печиво з передбаченням від хмельницьких школярів

Наймолодша учасниця купальських вінкоплетень...

... і найстарша

Хмельничани вибирали на ярмарку сувенірну продукцію

На святі виступив хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр

Хмельничан розважали виконавці народного танцю

Емоційна та містична "Ніч проти Івана Купала"

Актори відтворили на майданчику українську легенду

На купальському святі виступило кілька десятків хмельницьких творчих колективів

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую