ye-logo.v1.2

Беруться за пензлі: в Самчиках готуються розмальовувати хати колоритним розписом

Культура 4019
Проект з перетворення Самчиків на арт-село має на меті привернути туристів та дати друге дихання "самчиківці"
Проект з перетворення Самчиків на арт-село має на меті привернути туристів та дати друге дихання "самчиківці". Фото: з архіву

Цієї осені планують оздобити 10 будівель.

Український Культурний Фонд підтримав проект «Нове життя Самчиківського розпису», який ще з початку року заплановано реалізувати у селі на Старокостянтинівщині. Втілювати в життя його будуть місцеві майстри, які відроджують «самчиківку», в рамках партнерства з мистецькою ініціативою "UAMAZE" та Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтв. На унікальний проект з Мінкультури виділили понад 400 тисяч гривень.

Відродивши призабутий автентичний розпис, самчиківські майстри, які володіють цим унікальним мистецтвом, не скупляться на знання та навчають нині цьому колоритному розпису і дорослих, і дітей. Як ми повідомляли раніше, цого року вони пішли далі і мають намір перетворити Самчики на справжнє арт-село, розписавши «самчиківкою» будинки.

«Шукаємо усілякі методи популяризації нашого села, - каже Богдан Пажимський, директор Державного історико-культурного заповідника “Самчики”. – До прикладу, дуже важливо, що «самчиківка» нарешті вийшла за межі краю. В цьому плані нас підштовхнула вперед співпраця з громадською організацією «UAmaze». Відтоді минуло кілька років, і майстер-класи з самчиківського розпису тут у нас та в Києві вже стали традиційними. «Самчиківка» з’явилася на календарях та стала ближчою до поціновувачів народного мистецтва з різних регіонів України. З мистецькими турами ми об’їздили усю Україну, відкривали мистецтво південно-східної Волині в різних регіонах країни та відкривали країну для себе. Нині ж працюємо над втіленням нової мистецької ідеї, під назвою арт-село: люди побачить розпис таким, яким він має бути насправді – у побуті, на сільських подвір’ях».

За грантові кошти «самчиківкою» прикрасять сільраду, школу, автобусні зупинки, магазини та більше трьох десятків будинків на двох вулицях, які ведуть з траси до центру села. Цієї осені плануть повністю розмалювати 10 будівель. Решта – уже наступного року.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую