ye-logo.v1.2
19 Травня, 2019

Репродукції робіт головного художника УПА Ніла Хасевича представили у Хмельницькому

Надія СВІНЦІЦЬКА Культура 1151
Репродукція робіт Ніла Хачевича представлена у музеї історії міста Хмельницького
Репродукція робіт Ніла Хачевича представлена у музеї історії міста Хмельницького. Фото: автора

Його називають автором своєрідного бренд-буку українського визвольного руху.

Сьогодні, 22 листопада у музеї історії міста Хмельницького була представлена виставка творів відомого українського художника, графіка та політичного діяча – Ніла Хасевича.

Голова молодіжної організації «Січ» та співорганізатор виставки Дмитро Савчук розповів присутнім, що дана експозиція приурочена до Дня народження митця, який він святкував 25 листопада.

«Така постать, як Ніл Хачевич є доволі відомою, але у вузьких колах. Зовсім не багато людей знають його роботи, історію та біографію. Але саме він створив своєрідний бренд-бук українського визвольного руху. Власне, саме Хасевич створив той візуальний образ УПА, відомий нам з архівів – від плакатів до нагород. Він же розробив ескізи прапорів, печаток, бланків, бофонів і відзнак підпілля таких як, «Хрест заслуги», «Хрест бойової заслуги» та медаль «За боротьбу в особливо важких умовах», - розповів Дмитро Савчук.

  

Ніл Хасевич працював переважко в галузі станкової, книжкової та документальної графіки, створював гравюри на дереві. Також художник розробляв ескізи прапорів, печаток, бланків, бофонів і відзнак підпілля.

Оригінали робіт Ніла Хачевича наразі зберігаються у Волинському краєзнавчому музеї. На прохання організаторів виставки, ці роботи були скановані та передані для виставки саме у хмельницьких музей.

 Ініціаторка виставки, член молодіжної організації «Січ» Дарина Войтович розповіла присутнім про таланти Ніла Хасевича.

«Про творчість Ніла Хасевича можна говорити багато. В історії українського мистецтва він не є відомою особистістю. Нажаль… Адже він був багатогранною людиною з неймовірно широким колом інтересів, які не обмежувалися тільки технікою деревориту та графічними етюдами. Він володів іконописними техніками, адже народився в сім’ї священика. Окрім цього отримав академічну освіту в Європі. Саме з Варшави до України він привіз техніку деревориту, якій надав свою стилістику і переніс її на революційну графіку. Хасевич нагороджений багатьма міжнародними дипломами та престижними нагородами», - розповіла присутнім ініціаторка виставки, член молодіжної організації «Січ» Дарина Войтович.

Зберігання та поширення творів Ніла Хасевича, було смертельно небезпечно, сам художник був у радянському розшуку іза його "голову" обіцяли чимало.

Після розповідей про творчість та нелегке життя художника, усі присутні мали можливість переглянути документальний фільм «Ніл Хачевич – людина ідеї та свободи».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео